Bodrum'da Özgecan Protestosu

Mersin’in Tarsus İlçesi’nde üniversiteli Özgecan Aslan’ın vahşice öldürülmesini Bodrum’da protesto eden vatandaşlar, kadına yönelik şiddetin cezalarının artırılması için imza kampanyası başlattı.

Bodrum'da Özgecan Protestosu
Belediye Meydanı’nda bir araya gelen Bodrumlular, Mersin’de Özgecan Aslan’ın öldürülmesini protesto etti. Bodrum Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Kocadon da eyleme destek verdi. Meydanda kurulan stantta kadına yönelik şiddetin cezalarının artırılması için Adalet Bakanlığı’na teslim edilmek üzere imza kampanyası başlatıldı. Başkan Kocadon da kampanyaya imza atarak desteğini gösterdi.
 
Kadınlara desteğini vurgulayan Başkan Mehmet Kocadon yaptığı konuşmada şunları söyledi:
 
"Annelerin artık çocuklarının bilmem neyi ile gurur duymaması lazım. ’Göster yavrum şunu’ dememesi lazım. Birlik, beraberlik içinde insan olarak değerlendirmek lazım. Hepimiz bir insanız, hepimiz bir canlıyız. Artık Türkiye’de bunlar yaşanmamalı. Hem ileri demokrasi diyoruz. Hem Türkiye kendini aştı diyoruz, ama bugün bakın, tecavüz olaylarını yaşıyoruz. Bırakın tecavüz olayını yakıyorlar ya! Nedir bu hırs, bu kin? Neyin hırsı, neyin kini bu? Kimden ne alıyorsun? Sen bir zavallıysan eğer öbür insanların suçu ne? Git, zavallıysan tedavi gör! Herkes insanlığı kabul etsin. Artık bunu mevcut hükümete de söylüyorum, bakanlarımıza da söylüyorum. Böyle ufak beyanatlar vermesinler, insan ayrımı yapmasınlar. İnsanların kılık kıyafetiyle, saçıyla başıyla, başörtüsüyle, eteğiyle uğraşmasınlar. Bırakın insanlar özgür yaşasın, rahat yaşasın. İşte bu söylemlerin arkasında yatan nedenler bunları getiriyor. Onun için benim söylemek istediğim; herkes herkesi insan olarak sevsin, hoş görsün."
Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2015, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER