Bodrum'da Atv Heyecanı

Bodrum’da düzenlenen ATV motosiklet şampiyonası, başladı. ATV motosikletçilerinin arazide yaptığı sıralama turları heyecanla izlendi.

Bodrum'da Atv Heyecanı
 
Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Yönetim Kurulu üyesi Faysal Şefkatlioğlu, Bodrum’da düzenlenen ATV motosiklet şampiyonası öncesi etkinlikle ilgil açıklama yaptı. ATV yarışlarına ilginin arttığını söyleyen Şefkatlioğlu, "Spor turizminin turistik ilçeye katkısı her geçen gün artıyor. Turizm sezonunun sonunda düzenlenen enduro ve ATV yarışmaları ile ilçeyle ciddi bir hareketlilik getirdi. Sadece yarışmacılar değil motosiklet tutkunları da bu yarışma ile ilçeyle geldi. Özellikle ATV sporu ve yarışmalarına ilgi gittikçe artıyor. 10 yıl önce 30 motosikletliyle düzenlediğimiz yarışmalara, bugün 200’e yakın sporcu katılıyor. Kenan Sofuoğlu gibi dünya şampiyonları yetiştirmeye başladık. Motor sporlarında çok daha iyi yerlere geleceğiz. Yarın yapılacak ATV şampiyonası ise kıyasıya mücadele içerisinde geçeceği şimdiden belli oldu" dedi.
 
Ardından TMF ve Bodrum Halikarnas Motor Sporları Kulübü tarafından 14-15 Kasım tarihlerinde düzenlenecek Türkiye ATV Şampiyonası’nın son ayak yarışları, Belediye Meydanı’ndan verilen ’magazin startı’ ile başladı. Motosikletçiler yarışmadan önce ’Spor Turizmin Geleceğidir, Bodrum Turizmdir’ yazılı pankart açtı. Şefkatlioğlu’nun verdiği başlattığı yarış turistler ve Bodrumlular tarafından ilgiyle izledi. Aralarında kadın sporcuların da bulunduğu ’magazin startı’nda renkli görüntüler ortaya çıktı. Yarışmalar yarın saat 11.00’de başlayacak, akşam da ödül töreni düzenlenecek.
Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2015, 16:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER