Bodrum Plajlarında Yaz Sürüyor

Bodrum’da sonbahara rağmen hava sıcaklığının 30 derecede seyretmesi plajlara da yansıdı. Geçen hafta aralıklarla sağanak yağışın olduğu ilçede plajlar, Kuzey Avrupa ve İskandinav ülkelerinden turistlerce tıka basa doldu. Sere serpe güneşlenen turistler, renkli görüntüler oluşturdu.

Bodrum Plajlarında Yaz Sürüyor
 
Hava sıcaklığının 30 derece olarak ölçüldüğü Bodrum’da, özellikle Kuzey Avrupa ve İskandinav ülkelerinden gelen yabancı turistler plajları doldurdu. Deniz suyunun 21 derece ölçüldüğü ilçede yerli ve yabancı turistler, sonbaharda denizin keyfini sürdü. Birbirinden güzel turistler, sere serpe uzanıp güneşin tadını çıkardı. Renkli görüntüler oluşturdu. Günübirlik tur tekneleri güneş bereketi yaşadı. Kara Ada ve Orak Adası’na düzenlenen turlarda turistler, mavi sulara atladı.
 
Geçen hafta aralıklarla yağan sağanak yağmur sonrası güneşli havanın mevsim normallerinin üzerinde olduğunu söyleyen turizmci Leyla Kasa, "Bodrum’da tatil asıl bu mevsimde yapılır. Yazdan sonbahara geçiş dönemi Bodrum’un en güzel dönemidir. Hava sıcak, deniz sıcak ancak bunaltıcı değil. Hava ve deniz adeta meditasyon etkisi yapıyor. Heredot’un ’Sonsuz Mavilikler ülkesi’ dediği maviliklere açılan bir yolculuk başlar. Bodrum’dan bu mevsim. Hava daha dingin deniz daha mavidir. Bu mevsimde; yazın kalabalığından sonra sesler, kokular, renkler tüm doğallığı ve saflığı ile saklandıkları yerlerden çıkar. Çam ağaçlarının kokusu denizin kokusuna karışır, denizin sesi rüzgarın hışırtısına karışır. Bu mevsim Bodruma doğru bir yolculuk başlattığınızda içinize doğru da başka bir yolculuk başlar. Bu sonsuz mavilikler ülkesinde hiç bilmediğiniz bir ’siz’ ile karşılaşırsınız. Bugüne kadar tatilini yapmayanlar bayram tatili ile birlikte bu sarı yazın keyfini kaçırmasınlar" dedi.
Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2014, 09:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER