'Bizleri Arayan Soran Yok'

CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Ankara’nın Kızılcahamam ilçesine bağlı 11 köyü gezip, köylülerin sorunlarını ve isteklerini dinledi. İthal et nedeniyle tarım ve hayvancılığın bitmesinden dert yanan köylüler, CHP’li vekil Öğüt’e ’bizi ne arayan, ne soran var’ siteminde bulundular.

'Bizleri Arayan Soran Yok'
CHP Genel Başkan YardımcısıHaluk Koç’un organizasyonu ile gerçekleştirilen köy gezilerinde, Milletvekili Ensar Öğüt’e CHP Ankara İl Başkan Yardımcısı Sedai Yeşiltaş, Kızılcıhamam İlçe Başkan Yardımcısı Durali Çiftçi, Keçiören Kadın Kolları üyeleri eşlik etti. Köylerde çalışmalar yapan Milletvekili Öğüt, köy halkının sorunlarını yerinde görüp, isteklerini dinledi. Öğüt’ün tarım ve hayvancılık için verdiği mücadeleyi yakından takip ettiklerini belirten köylüler, hayvancılık ve tarımın bitmesinden dert yandılar. Köylüler "bizi ne dinleyen, ne arayan, ne soran var" diye sitem ettiler.
 
Köylüler, ithal et nedeniyle hayvancılığın bitme noktasına geldiğini, bir zamanlar ünlü olan Ankara keçisi ve koyun üretiminin bitme noktasına dayandığını dile getirdiler. Köy halkı, destek görmediklerini dile getirdikleri tarım hayvancılıkta kendilerine yetecek kadar uğraştıklarını ifade ettiler. Kızılcahamam’ın gezdiği köylerinde vatandaşların işsizlikten yakındığını dile getiren milletvekili Öğüt, "vatandaşlar, gençlerin işsizlik nedeniyle Ankara’ya göç ettiğini, köylerde ağırlıklı olarak yaşlıların kaldığını söylediler. Köylüler başkentin dibindeki köylerin daha yaşanılır ve cazip olması gerekirken, bundan uzak olduklarını, bunun ise kendilerini üzdüğünü dile getirdiler" dedi.
 
Milletvekili Ensar Öğüt, Başköy, Değirmenciler, Dolaşar, Kuzuören, Akçabayır, Ortaköy, Semerözü, Alören, Aluç, Semeler, Dereköy’ü köyünü gezip, vatandaşlarla buluştuğunu belirtirken, onların anlattıklarını tek tek not alıp, çözümü noktasında bir mücadele başlatacaklarını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2014, 11:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER