banner51

'Bizim İmtihanımız Zordur'

Partisinin Osmangazi İlçe Teşkilatı ile Merinos Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen akşam yemeğinde bir araya gelen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 26 Ocak’ta Bursa’ya yaptığı konuşmanın yanlış anlaşıldığını söyledi.

'Bizim İmtihanımız Zordur'
Arınç, Ak Parti hükümeti ile hasret kalınan güzellikleri yaşadıklarını ifade ederek, "Ak Parti olmalı ki Türkiye’de bereket bolluk olsun, işler iyi yürüsün. Ak Parti’nin kıymetini bilelim. Eğer giderse Türkiye’de karanlık günlere tekrar geri döneriz. Biz Türkiye’yi çok iyi yönetiyoruz. Ekonomide iyi noktalardayız. Herkes bir yolunu bulup işini sürdürmeye çalışıyor. Herkes daha refah ve daha huzurlu. Hızlı treni biz getirdik. 400 trilyonu 40 kilometresine harcadık. Eğer bu hükümet giderse bu hızlı trende gider. Çünkü 40 kilometreye 400 trilyon verecek para da bulamazlar. 3 ay emekli maaşı ödeyemezler, milli geliri arttıramazlar. Doların ateşi artıyor merkez bankası bir saat içinde 3 milyar doları çıkartıyor. İcabında 50 milyar doları çıkartırız, ama kendi ateşini söndürmesini bekliyoruz. Bunlar ekonomiden anlamıyorlar" dedi.
 
CHP, 3-5 AYLIK HÜKÜMETLERDE TAMPON MALZEME OLDU
 
Türkiye’nin 11 yıl öncesine dönmemesi gerektiğini belirten Bülent Arınç şunları söyledi: "Biz gidersek yerimize hükümette gelmez. Gelenlerde bu ülkeyi fakirleştirir. Bunlar hükümet etmek kabiliyetine sahip değiller. Laf ebesi. Bu millet yıllardan beri hükümet etme fırsatını vermiyor. Cumhuriyet Halk Partisi ‘ben Cumhuriyeti kuran partiyim’ diye böbürleniyorsun. Niye 64 yıldır iktidar olamadın? 3 aylık 5 aylık hükümetlerde tampon malzeme olarak kullanıldın. Ben 14 ayda tek başıma iktidara geldim. Tam 11 senedir tek başıma iktidardayım."
 
CEMAATLER 11 YILDIR YAŞANAN GÜZELLİKLERİ UNUTMAMALI
 
Cemaat ve cemaatlerin sosyal hayatın gerçekleri olduğunu belirten Başbakan Yardımcısı Arınç, "Her insan inanır veya inanmaz. İnanan insanların hepsi dindar olmayabilir. Günlük hayatımızda yüzde yüz İslamiyet’i yaşamıyor olabiliriz ama dine karşı bir saygı, sevgi var. Onu da zaman zaman ifade etmek yerine getirmek durumunda kalırız. Her türlü şeye gönlümüz razı, ama isteriz ki Allah’ın emirlerine hepimiz uyalım. Helallerini, haramlarını bilelim ona uygun yaşayalım.Türkiye’de cemaatler eğer, dindar ve dindarlığı yaşamak isteyen insanlarsa, şuna dikkat etmeli; Siz 11 yıldan bu yana yaşadığınız bu güzellikleri geçmişte hiç bulamadınız. Bu hükümet din ve vicdan özgürlüğünün teminatıdır. Biz varsak, her inanç rahatlıkla bu ülkede yaşanabilecektir. Sadece ibadet, kılık kıyafet değil. İnsanlar düşüncelerini açıklarken bile, hiçbir zorbalıkla bizim dönemimizde karşılaşmadılar. Geçmiş dönemlerde ne büyük haksızlıklar gördük. Siz varsanız biz varız. Ama biz olmazsak siz zorluklar içinde yaşar, hatta olmayabilirsiniz" dedi.
 
KENDİNİ BİLMEZLER BENİ ŞİRK KOŞMAKLA İTHAM ETTİ
 
Arınç, iki grubun sözlerini istismar ettiğini belirterek şöyle konuştu: "Birincisi ’Ne demek, biz sizden önce de vardık, sizden sonra da var olmaya devam edeceğiz’ dedi. İslamiyet i zuhurundan bu yana Hazreti Peygamberin yolunu takip edenler her devirde olmuştur. Sadece bizim ülkemizde değil. Ama çekilen sıkıntıları biliyorsunuz ve görüyorsunuz. Suriye’de 55 bin fotoğraf, Müslümanlara reva görülen işkencelerin fotoğraflarıdır. Orada Hafız Esad döneminde nasıl Hama’nın bombalandığını siz unutmadınız mı? Kurslara karşı, Kuran öğretimine karşı herkesin düşmanlık yaptığı Türkiye, kaç yıl öncesinin Türkiyesi. Ben bunu söylemeye çalışıyorum. Bir Müslüman kalmışsa, o Müslüman onun mücadelesini her yerde verecektir. Rahatlık, huzur içinde, daha da çoğalarak, bu işin eğitimini daha rahatlıkla yapmak suretiyle bir cemaat, topluluk, hizmet hareketi daha çok mutlu olabilir. Biz bunun teminatıyız. Buna yürekten inanın. Biz olmazsak, teminat ortadan kalkar. 11 sene öncesinden başlayarak, geri gittiğimiz zamanlar. Bunları söylüyoruz. Herkes mesajı alıyor. Çok şükür söylediklerimden dolayı yanlış yaptım demiyorum. Bir kısım kendini bilmez adam bizi şirk koşmakla itham ediyor. Twitter denilen rezaletin içinde. Biz öyle şeylerle hamd olsun meşgul değiliz. Biz işin dini tarafını, siyasi tarafını söylüyoruz. Bir hükümet, dini özgürlüklerden yana olursa, bir hükümet dindarların dinini yaşamasına sağlamışsa her zaman müsamaha ile bakmışsa, bunu temel insan hakkı olarak görüyorsa, bunun teminatı siyaset kurumudur. Biz bugün gidelim, başımıza ne gelecekleri Allah korusun görmek mümkün değil."
 
BARIŞIN, KARDEŞLİĞİN, HİZMETİN SİGORTASINI ATTIRMAYIN
 
Bülent Arınç, Ak Parti’nin sobe oynar gibi 3 aylığına ortadan bir kaybolması durumunda neler olacağını merak ettiğini söyleyerek, "Bizim hükümetimizin kıymetini herkes iyi bilsin. Ak Parti giderse, onun gideceği güçlü bir parti ve hükümet var mı? Görebiliyor musunuz? Bugün üç parti varsa. Bunlar birbiriyle anlaşabiliyor mu? CHP kendi içinde kaç parça. MHP’nin gücü ne kadar? Öbürlerini saymaya bile gerek duymuyorum. Biz Türkiye’de barışın, kardeşliğini ve hizmetin sigortasıyız. Bu sigortayı attırmayın. Bu sigorta atarsa ülke karanlıkta kalır" dedi.
 
Yıllarca laikliğe aykırı faaliyetler yürüttükleri için suçladıklarını ve bu yüzden 50’den fazla davaya girdiğini anlatan Arınç, artık böyle bir suçun kalmadığını kaydetti. Geçmişte Kur’an-ı Kerim’i öğretmenin dahi suç olduğunu söyleyen Arınç, Balyoz ve Ergenekon davalarını hatırlatarak Binvalis çiftliğine bombalama planları dahi olduğunu anlattı.
 
BİZİM İMTİHANIMIZ ZORDUR
 
Ak Parti’nin tüm kapatma çabalarına rağmen dimdik ayakta kaldığına dikkat çeken Başbakan Yardımcısı Arınç şunları söyledi: "Bu hükümeti, yolsuzluk ve suiistimal iddialarıyla lekelemeye çalışıyorlar. Geçmişte de siyasetçiler için böyle iddialar oldu. Yargılanıp mahkum olanlar oldu. Ak Parti içinden de yanlış yapanlar olabilir. Hiçbirimiz sütten çıkmış ak kaşık diyerek, ’bu böyle bir şey yapmaz’ diye bunun teminat veremeyiz. Benim her zaman söylediğim bir söz var; Bizim imtihanımız çok güçlü ve zor olur. Hanım kardeşlerimden teeddüp ederek söylüyorum çoğu zaman kötü ilişkilerden veya paradan, mevkiiden ve menfaatten olur. Hepsinden başarılı oluruz da ama bu konularda zayıf tarafımızdan bizi vurabilirler. Biz o zaman ne deriz? Bizim partimiz, ana gövdemiz sapa sağlamdır. Yanlış yapan varsa, hesabını verir. Eğer iddialar ve imtihanlar yanlışsa, Allah da onların hesabını görür. O yüzden şu son imtihandan da güçlenerek çıkacağız."
 
Bülent Arınç, daha sonra İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bilal Çelik’in kızı Hatice Sevda Palancı ve Erhan Palancı çiftinin düğünlerinde nikah şahitliği yaptı.
Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2014, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER