Bıyık Kralına Vali Tepkisi

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 94’üncü yıldönümü kutlamaları törenle başladı. Vali Şükrü Kocatepe, törende kendisine karanfil veren 70 yaşındaki Türkiye Bıyık Kralı ve Dünya Bıyık Şampiyonu Mevlüt Doğan’a göğsüne taktığı saat için tepki gösterdi.

Bıyık Kralına Vali Tepkisi
 
Kentin düşman işgalinden kurtuluşunun 94’üncü yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenk bırakma töreni düzenlendi. Törene; Vali Şükrü Kocatepe, Vali Yardımcısı Erkan Bulgan, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Kerim Acar, Dulkadiroğlu Kaymakamı Metin Maytalman, İl Müftüsü Muhammed Gevher, Emniyet Müdürü Metin Aşık, kurum müdürleri, askeri erkan ile gazi ve öğrenciler katıldı.
 
Vali Şükrü Kocatepe, tören öncesi kendisine karanfil veren Türkiye Bıyık Kralı ve Dünya Bıyık Şampiyonu Mevlüt Doğan’a göğsüne taktığı saat için tepki gösterdi. Vali Kocatepe, "Saat olmamış saat. Şu saat olmamış. Bıyığı falan anladık da, o saat olmuyor yani dur çıkarayım şu saati" dedi. Mevlüt Doğan ise "Sayın valim çok uğraştım vallaha. Çıkmaz efendim yapışkanlı" diyerek cevap verdi. Vali Kocatepe bir süre saati çıkarmaya çalıştı, ancak başarılı olamayınca vazgeçti.
 
Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Anıtı’na bırakılmasından sonra şehitler için saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona eren törenin ardından Vali Kocatepe ve protokol üyeleri, işgalci Fransız askerlerine karşı ilk kurşunu sıktığı bilinen Sütçü İmam’ın Fevzi Paşa Mahallesi’ndeki mezarını ziyaret ederek dua etti.
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2014, 13:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER