banner51

Bitlis'teki Göçükte 1 İşçi Yaralandı

Bitlis’te özel bir firma tarafından yürütülen altyapı çalışmaları sırasında göçük altında kalan işçi Mehmet Ateş, 2 saatlik çalışmanın ardından yaralı olarak çıkarılarak hastaneye kaldırıldı.

Bitlis'teki Göçükte 1 İşçi Yaralandı
Olay bugün saat 10.00 sıralarında Ahmet Eren Bulvarı üzerindeki Bitlis Belediyesi önünde meydana geldi. Çalışmaların yürütüldüğü sırada yer altından kanalizasyon borusunu döşemeye çalışan işçilerden 50 yaşındaki Mehmet Ateş, yaşanan göçük nedeniyle toprak altında kaldı. Olay yerine çağrılan Bitlis Belediyesi, İl Afet Acil Durum Müdürlüğü ve yüklenici firma çalışanları Ateş’in kurtarılması için zamanla yarıştı.
 
Önce iş makinesi ile yürütülen çalışma, daha sonra kazma ve küreklerle sürdürüldü. Yerin yaklaşık 4 metre derinliğinde 2 saatlik çalışma sonucu göçükten yaralı olarak çıkarılan Ateş, olay yerine çağrılan ambulansla Bitlis Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
 
Göçük altında kalarak yaralanan Ateş’in göçük sırasında başını döşedikleri boruya sokarak olaydan böylelikle kurtulduğu belirtildi.
 
Bitlis Valisi Orhan Öztürk, Belediye Başkanı Hüseyin Olan, Başkan Vekili Nevin Daşdemir Dağkıran ve Emniyet Müdürü Saim İşlek’te kurtarma çalışmalarını olay yerinde takip ederek yetkililerden bilgi aldı.
Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2014, 13:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER