Bisiklet Tamircisi Abla- Kardeş

Kütahya’da, 38 yaşındaki Gülom Çavdır ile kardeşi 35 yaşındaki Güner Akkaya, 2001 yılında vefat eden babaları Ali İhsan Kaya’dan kendilerine kalan bisiklet tamirci dükkanında mesleği sürdürüyor.

Bisiklet Tamircisi Abla- Kardeş
 
Yenidoğan Mahallesi Ragıp Gümüş Pala Caddesi’ndeki ’Çilem Bisiklet’ adlı dükkanlarına müşterilerin getirdiği bisikletleri tamir eden Gülom Çavdır ile kardeşi Güner Akkaya, işlerini severek yaptıklarını söyledi. Kendisinin ve kardeşinin evli olduğunu belirten Gülom Çavdır, kadınların her alanda çalışabileceğini ifade ederek şöyle konuştu:
 
"Yaklaşık 15 yıldır bu işle uğraşıyorum. İşimi severek yapıyorum. Kadınlar için hiçbir şey zor değildir. Mesleğime alıştım. Burada kız kardeşimle birlikte çalışıyoruz. İşyerimize ilk kez gelenler bizleri bisiklet tamir ederken görünce çok şaşırıyorlar. Devamlı müşterilerimiz ise bize alıştı."
 
Ablasıyla birlikte bisiklet tamir eden Güner Akkaya da "Babam vefat ettikten sonra ablam yalnız kaldı. Ben de ablama yardım etmeye başladım. Kısa sürede bu mesleği öğrendim. 12 yıldır da ablamla birlikte bisiklet tamir ediyoruz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2015, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER