banner51

Bir Gün Şereflice Ölmek Lazım

Adana’da şiddetli geçimsizlik nedeniyle 4.5 aylık hamile eşi 23 yaşındaki Burcu Çiftçi’yi  tabancayla öldüren 27 yaşındaki Mehmet Çiftçi, kaçtığı İran’dan kızını özleyip dönünce yakalandı. Tutuklanan Çiftçi, "Her gün şerefsizce yaşamaktansa, bir gün şereflice ölmek lazım" dedi.

Bir Gün Şereflice Ölmek Lazım
 
Olay, 10 Eylül’de merkez Seyhan İlçesi’nin Gülbahçesi Mahallesi’ndeki Küçükoba Mezarlığı yakınında meydana geldi. Tatlı imalatçısı Mehmet Çiftçi ile kaçarak evlenip, 1 çocuk sahibi olan Burcu Çiftçi, aşırı kıskançlık ve şiddet gördüğü için baba evine döndü. Eşinin kendisini aldattığından şüphelenen Mehmet Çiftçi, kayınpederinin evine gidip, konuşmak istediğini söyledi. Eşi Burcu’ya barışma teklifinde bulunan Mehmet Çiftçi, kızları 3 yaşındaki M.’yi de yanlarına alıp konuşmak için evden çıktı. Çiftçi, eşi ve kızını Küçükoba Mezarlığı yakınındaki tarlaya götürdü. Kızları otomobilde uyurken tarla kenarında konuşan çift arasında tartışma çıktı. Genç kadın, boşanma davası açacağını söyleyince Mehmet Çiftçi, ruhsatsız tabancasını çekip, 4,5 aylık hamile eşine ateş etti. Ardından da otomobildeki kızıyla birlikte olay yerinden ayrıldı. Silah sesleri üzerine gelen vatandaşların ağır yaralı olarak bulduğu Burcu Çiftçi götürüldüğü hastanede kurtarılamadı.
 
İRAN’A KAÇTI
 
Cinayet Bürosu ekipleri, şüpheli Mehmet Çiftçi’nin 28 yaşındaki Mustafa Macir ile buluştuğu, kızı M.’yi ve olayda kullandığı otomobili verip, "Kızımı eniştem F.T.’ye, arabayı da Adana Oto Center’a bırak" dediğini belirledi. Araştırmasını sürdüren polis, şüpheli kocanın para karşılığında 25 yaşındaki Tahir Salman ve 23 yaşındaki Ferhat Fırat ile anlaşarak kendisini otomobil ile Van’a götürttüğünü de saptadı. Çiftçi’nin buradan da kaçak olarak İran’a geçtiği belirlendi.
 
DAVA AÇILDI
 
Yakalanan Mustafa Macir, tutuklanırken Cumhuriyet Savcısı, firari Mehmet Çiftçi hakkında ’kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu, Mustafa Macir ile tutuksuz şüpheliler Tahir Salman ve Ferhat Fırat hakkında da ’kasten öldürmeye yardım’ suçlamasıyla 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırladı. Adana 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede, ölen Burcu Çiftçi’nin şiddet gördüğü eşinden boşanmak için dava açtığı ve sonrasında vazgeçtiğine yer verildi.
 
KIZINI GÖRMEYE GELDİ
 
Akrabalarının baktığı kızının hasretine dayanamayan Mehmet Çiftçi, kaçak yollarla İran’dan ülkeye girip dün Adana’ya geldi. Kızının kaldığı akrabalarına giden Çiftçi, polisin takibi sonucu yakalandı. Gözaltına alınan Çiftçi, sağlık kontrolünden geçirildi. Çiftçi, görüntü alan gazetecilere, "Her gün şerefsizce yaşamaktansa, bir gün şereflice ölmek lazım" dedi. Mehmet Çiftçi, işlemlerinin ardından tutuklandı.
 
Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2014, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER