Bir Gecede İki Kez Soyuldu

Tekirdağ’da bir bilgisayar mağazası, bir saat arayla 3’şer kişiden oluşan iki farklı hırsızlık çetesi tarafından soyuldu. Güvenlik kameralarından İstanbul’dan otomobil kiraladıkları belirlenen ve mağaza kapısını açık görüp ikinciye soygun yapan 3 kişi tutuklanırken, polis mağazaya giren diğer hırsızların peşine düştü.

Bir Gecede İki Kez Soyuldu
İlginç olay, Orta Cami Mahallesi İbrahim Efendi sokak üzerine meydana geldi. İstanbul’dan kiralıkları otomobille Tekirdağ’a geldiği tespit edilen 3 kişi gece 02.45 sıralarında sokak üzerindeki bir bilgisayar mağazasının kapı kilidini kırarak içeri girdi. Duvarda asılı olan LCD televizyon ve 2 adet dizüstü bilgisayarı alan şüpheliler daha sonra geldikleri otomobille kaçtı. Yaklaşık bir saat sonra ise yine İstanbul’dan kiraladıkları otomobille gelen farklı 3 kişi mağaza kapısını açık görünce içeriden 10 dizüstü bilgisayar alarak kaçtı.
 
POLİSLERDE ŞAŞIRDI
 
Sabaha karşı devreye gezen polis ekipleri tarafından kapısı açık olduğu belirlenen mağazanın sahibine haber verildi. Güvenlik kamera kayıtlarında yapılan incelemede bir saat arayla 2 farklı 3’er kişilik grubun mağazadan hırsızlık yaptığının belirlenmesi polis ekiplerini bile şaşkına çevirdi. Güvenlik kamerası kayıtlarından mağaza kapısını açık görüp ikinciye hırsızlık yapan şüphelilerin kiraladıkları otomobili firmaya teslim edecekleri öğrenildi. Bunun üzerine dün İstanbul’a giden Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, hırsızlık şüphelisi F.İ., H.Y., ve M.T.’yi aracı teslim ettikleri sırada yakalayıp gözaltına aldı.
 
Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü’nde ifadeleri alınan hırsızlık şüphelileri, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Savcılık sorgularının ardından nöbetçi mahkeme tarafından ‘hırsızlık’ suçundan tutuklanan F.İ., H.Y., ve M.T. cezaevine konuldu. Polis, mağazanın kapı kilidini kırarak hırsızlık yapan ilk 3 kişinin kimliğini belirlemek için çalışmalarını sürdürüyor.
Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2014, 17:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER