Bir Ayda 45 Kitap Okudu, Birinci Oldu

Kars Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından sürdürülen  ’Yıldızlar Kaybolmasın 3 Projesi’ kapsamında 1 ayda 45 kitap okuyan 13 yaşındaki Muhammet Yıldırım birinci oldu.

Bir Ayda 45 Kitap Okudu, Birinci Oldu
 
Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen ’Yıldızlar Kaybolmasın 3’ adlı SODES projesine kayıtlı kursiyerlerin motivasyonunu artırmak, gelecek adına daha sağlıklı bireyler yetiştirmek ve bu bireyleri olumsuz çevre etkilerinden uzaklaştırmak amacıyla 27 Eylül-27 Kasım tarihleri arasında kitap okuma yarışması düzenlendi. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan kurula sunmak üzere kursiyerler okudukları kitapların özetini çıkararak proje ofisine teslim etti. Kurulun değerlendirmesi sonucu en fazla kitap okuyan ilk 10 ve en iyi özet çıkartan ilk 3 kişi belirlendi. Düzenlenen yarışmaya 200 kursiyer katıldı ve bu kursiyerler toplam 20 bin sayfalık 450 kitap okudu.
 
Yarışmada birinci olan Halitpaşa İlköğretim Okulu 7’nci sınıf öğrencisi Muhammet Yıldırım’a 45 kitap okuduğu için diz üstü bilgisayar ve müzik dinleme cihazı olan MP4 hediye edildi. Kitap okumayı çok sevdiğini anlatan Yıldırım "Günde ortalama 3 kitap okuyordum" dedi.
 
Projenin güzel ve anlamlı olduğunu vurgulayan Emniyet Müdürü Ercan Çakmak, Türkiye’nin daha ilerilere gidebilmesi için okuyan nesle ihtiyaç olduğunu belirtti. Oğlunun başarısı ile duygulanan inşaat işçisi baba Hikmet Yıldırım ise 4 çocuğu olduğunu, çocuğu ile gurur duydugunu söyledi.
Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2014, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER