Bingöl'de Cinsel İstismar Olayları Protesto Edildi

Bingöl’de, Demokratik İslam Kongresi öncülüğünde bazı sivil toplum kuruluşları, kentte bir erkek çocuğuna yönelik cinsel istismar olayını protesto etti.

Bingöl'de Cinsel İstismar Olayları Protesto Edildi
 
Genç Caddesi Dörtyol Saat Kulesi önünde toplanan grup açtıkları pankartlarla giderek yaygınlaşan cinsel istismar olaylarıprotesto etti. Burada grup adına basın açıklamasını okuyan Halime Aksoy, Bingöl’de de bir kaç cinsel istismar olayı yaşandığını, ancak yeteri tepkinin gösterilmediğini söyledi. Halime Aksoy, bu tür olaylarla dini inanç, ideoloji, statü ve meslek farkına bakılmaksızın ortak mücadele edilmesi çağrısında bulunarak şöyle dedi:
 
"Bu tür sapkınlıklara bulaşanların cezalandırılmamaları, verilen cezaların yetersizliği ve bizlerin sessizliği ile tepkisizliğinden cesaret aldıkları gerçeğinden hareketle, toplumsal barışımızı korumak adına daha fazla ses çıkarmamız yetkili kurumlar üzerinde baskı oluşturmamız, toplumsal farkındalık yaratmamız öncelikli görevler olarak önümüzde durmaktadır. Konumlarımız, statülerimiz, inançlarımız ideolojilerimiz ve bir bütün kimliklerimizin farklılığına bakmaksızın her birimizi derinden etkileme potansiyeline sahip bu sorun karşısında birlikte hareket etmez ve güçlü bir ses çıkarmazsak hepimiz büyük bir çözülme içerisine girmiş olacak ve sahip çıkabileceğimiz bir toplumdan dahi yoksun kalacağız."
 
Basın açıklaması yaptıktan sonra polisin dağılmaları yönündeki çağrısına tepki gösteren grup, yürüyüş yapmak istedi. Genç Caddesi üzerinde bir süre yürüyen grup ardından dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2016, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER