Bingöl'de 4 Odalı Sığınak Bulundu

Bingöl’ün Karlıova İlçesi kırsalında daha önce özel güvenlik bölgesi ilan edilen alanda güçleri tarafından yapılan operasyonda, PKK’lı teröristlere ait 4 odalı sığınak ortaya çıkarıldı.

Bingöl'de 4 Odalı Sığınak Bulundu
 
Bingöl Valiliğince yapılan yazılı açıklamada, Karlıova İlçesi kırsalında daha önce geçici güvenlik bölgesi ilan edilen bölgede askeri operasyon düzenlendiği belirtilerek, "20 Ekim 2015 Salı günü Bingöl ili Karlıova İlçesi bölgesinde İl Jandarma Komutanlığı tarafından PKK terör örgütüne yönelik geniş çaplı operasyon icra edilmiştir. Bu operasyon neticesinde Hasanova köyü mevkiinde BTÖ mensuplarına ait biri dört odalı olmak üzere 2 adet sığınak bulunmuştur. İcra edilen operasyon esnasında, BTÖ mensuplarına ait sığınak ve depolarda, 1 adet şişme bot, 1 adet kürek, 9 adet el yapımı patlayıcı için hazırlanmış büyük boy pil, 3 kişilik sivil kıyafet, 30 metre sera naylonu muhtelif gıda ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir" denildi.
 
Açıklamada, ele geçirilen malzemeler ve sığınakların Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı imha edildiği de belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2015, 16:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER