Bingöl Şehitleri Gözyaşlarıyla Uğurlandı

Bingöl’de uğradıkları silahlı saldırıda şehit olan Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin ve Komiser Hüseyin Hatipoğlu, Emniyet Müdürlüğü önünde düzenlenen törenle gözyaşları arasında memleketlerine uğurlandı.

Bingöl Şehitleri Gözyaşlarıyla Uğurlandı
Bingöl’de olaylarda hasar gören iş yerlerini inceleyen İl Emniyet Müdürü Atalay Ürker ile bareberinde bulunan ekibine dün akşam teröristler silahlı saldırı düzenledi. Saldırıda Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin ve koruma ekibinden Komiser Hüseyin Hatipoğlu şehit olurken, İl Emniyet Müdürü Ürker ve polis memuru Uğur Atlı yaralandı.
 
Şehitler Atıf Şahin ve Komiser Hüseyin Hatipoğlu’na bugün Bingöl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde uğurlama töreni düzelendi. Törene Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Bingöl Valisi İbrahim Taşyapan, AK Parti Bingöl Milletvekili Eşref Taş, Bingöl’e yeni atanan Emniyet Müdürü Süleyman Pamuk, kurum amirleri, askeri erkan, şehit düşen polislerin mesai arkadaşları, aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Silah arkadaşlarının omuzlarında tören alanına getirilen Türk Bayrağı’na sarılı cenazeler için saygı duruşunda bulunuldu. Şehit polislerin öz geçmişlerinin okunmasının ardından törene katılan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz bir konuşma yaptı. Bakan Yılmaz, şehitlere sıkılan kurşunların, halkın huzuruna ve barışına sıkıldığını söyledi. Şehitlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileyen Yılmaz, şöyle dedi:
 
"Bugüne kadar bu vatan için, millet için, mukaddesat için şehit düşmüş olan bütün şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. Kardeşlerimize, şehitlerimize sıkılan kurşunlar, halkımıza, milletimize, ülkemizin huzuruna, barışına kardeşliğine sıkılan kurşunlardır. Bunu yapan hainler, şahıs olarak bu şehitlerimizle derdi olan kişiler değil aslında. Toplumumuzun huzuruyla, ülkemizin geleceğiyle sorunu olan kişilerdir. Bunlara karşı hep birlikte dimdik ayakta duracağız. Bu hain saldırıyı yapanlar, toplumda nasıl bir atmosfer oluşturmak istiyorlarsa, ülkemizi nasıl yanlış yerlere taşımak istiyorlarsa bunların şuurunda olarak, bunları çok iyi görerek, tam tersine hareket edeceğiz. Hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklar. Hiçbir zaman bu ülkenin birliğini, beraberliğini, kardeşliğini bozamayacaklar. Ne pahasına olursa olsun, bu ülkemiz geleceğe yürüyecektir. Genç’te yapılan operasyonla bir grup ölü olarak ele geçirildi. Çeşitli Mobese kayıtlarından, belli incelemelerden, o aracın ve içindekilerin bu olayla ilişkisi olduğu anlaşılıyor. Tabi detaylı incelemeler, çalışmalar, hem idari, hem adli olarak yapılacak. Bu olayın peşini elbette bırakmayacağız."
 
YAKINLARI GÖZYAŞI DÖKTÜ
 
Konuşmaların ardından şehit Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin ve Komiser Hüseyin Hatipoğlu’nun cenaze namazını İl Müftüsü Mecit Can kıldırdı. Cenaze namazının ardından Türk Bayrağı’na sarılı tabutlar, merasim mangası tarafından omuzlara alınarak cenaze aracına taşındı. Tekbirler eşliğinde taşınan cenazelerin yanına gelen şehitlerin yakınları gözyaşı döktü.
 
Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin’in cenazesi Ankara, Komiser Hüseyin Hatipoğlu’nun cenazesi memleketi Amasya’ya gönderildi.
Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2014, 15:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER