banner51

Bina Çöktü 2 İşçi Yaralandı

Şişli’de, otel yapılacak olan 5 katlı bir binanın güçlendirme çalışmaları sırasında kolonlar çöktü. Binada çalışan işçilerden biri 3’üncü kattan bir kamyonetin kasasına düştü, bir işçi de beton blokların altında kaldı. Yaralı işçiler kaldırıldıkları hastanede tedavi altına alındı.

Bina Çöktü 2 İşçi Yaralandı
Olay saat 18.00 sıralarında Abide-i Hürriyet Caddesi 91 numarada meydana geldi. Otele dönüştürülmesi planlanan 5 katlı eski bir binada, yaklaşık 4 ay önce güçlendirme çalışmalarına başlandı. Zemin kattan başlayan çalışmalar tamamlandıktan sonra üst katlardaki beton kolonların güçlendirilmesine başlandı. Bina içinde 6 işçi çalışırken, beton kolonlardan ikisi çöktü. Kolonlardan biri binanın dışına doğru yan yatarak binayı saran tahtaları parçaladı. Bu sırada 3’üncü katta kolon üzerinde çalışan Ali Bayır adlı işçi de tahtaların arasından cadde üzerinde park halinde bulunan bir kamyonetin kasasına düştü. Ağır yaralanan Bayır, olay yerine gelen ambulansla Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.
 
Kolonların kırılmasının ardından binanın 3’üncü katındaki zemin de çöktü. İşçilerden Abbas Adıyaman, göçük altında kaldı. Adıyaman’ın yardımına ilk olarak çökmeden yara almadan kurtulan 4 arkadaşı koştu. Tüm çabalara rağmen işçi bulunduğu yerden çıkarılamayınca itfaiyeden yardım istendi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yaralının bulunduğu kata merdivenle ulaştı. Kısa süren çalışmalar sonucu yaralı Abbas Adıyaman göçüğün altından çıkarıldı. Sağ bacağı kopma noktasın gelen Adıyaman, merdivenden indirildikten sonra ambulansla aynı hastaneye kaldırıldı. Yaralıların tedavilerinin devam ettiği belirtildi.
 
MD(CT)
Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2014, 22:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER