Bilal Erdoğan Cenaze Namazına Katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan Rize’de önce kitap okuma etkinliğine, ardından da İstanbul Çağlayan Adalet Sarayı’nda teröristlerce şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz için kılınan gıyabi cenaze namazına katıldı.

Bilal Erdoğan Cenaze Namazına Katıldı
 
Rize Valisi Ersin Yazıcı ile birlikte 51’inci Kütüphaneler Haftası etkinleri kapsamında Tuzcuoğlu Memişağa Parkı’nda düzenlenen kitap okuma etkinliğine katılan Bilal Erdoğan, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve öğrencilerle birlikte kitap okudu. Polis ekiplerinin çevresinde güvenlik önlemi aldığı gözlenen Bilal Erdoğan, Hüseyin Yorulmaz’ın kaleme aldığı, ’Bir Neslin Öncüsü Celal Hoca’ kitabından bir bölüm okuduktan sonra kısa bir açıklama yaptı.
 
Bilal Erdoğan, "Memleketim olması nedeniyle Rize’nin eğitimdeki başarısının artması için böyle bir etkinliğe katılmaktan şeref duyuyorum. Rize’de okullarımızda kaliteyi daha ileriye taşıyabiliriz. Bu anlamda Rize’de Eğitime Nitelik Kazandırma (RENK) projesinden dolayı valimize teşekkür ediyorum" dedi.
 
’KARDEŞLİĞİMİZ İÇİN DUA EDECEĞİZ’
 
Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz için Rize’de gıyabi cenaze namazı düzenlenmesinin anlamlı olduğunu da ifade eden Bilal Erdoğan, "Dünkü olay sözün bittiği yer adeta. Ülkemiz için, milli birliğimiz ve kardeşliğimiz için dua edeceğiz. Hem fiili hem kalbi olarak daha çok çalışacağız" diye konuştu.
 
Bilal Erdoğan ardından da Şeyh Camisi’nde Rize Valisi Ersin Yazıcı, Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Hakan Yağız, Rize Baro Başkanı Yunus Çoruh, avukatlar, adliye görevlileri ve vatandaşlarla birlikte, şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz için kılınan gıyabi cenaze namazına katıldı. İl Müftüsü Yusuf Doğan’ın kıldırdığı gıyabi cenaze namazı sonrası şehit savcı Kiraz için dua edildi.
Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2015, 15:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER