'Biber Gazı' Özürü

Yalova Belediye Başkanı CHP’li Vefa Salman, Belediye Meclisi toplantısında Tonami Meydanı’nda yapılacak köprülü kavşak projesi kapsamında ağaçların kesilmesini protesto eden gruba zabıtanın biber gazıyla müdahalesinden dolayı özür diledi.

'Biber Gazı' Özürü
 
Yalova Belediye Meclisi’nin bugün başlayan aralık ayı toplantısında ilk sözü alan Başkan Vefa Salman, ağaç kesimiyle ilgili dünkü protestoya müdahaleyi değerlendirdi. Başkan Salman, şunları söyledi:
 
"Zabıta kardeşimizin acemiliğine vermek lazım, o da bir genç. Gerek Zabıta Müdürlüğü adına, gerek kendi adıma özür diliyorum. Biz gerekeni yapacağız, kimsenin şüphesi olmasın. Kimsenin demokratik hakkını engellemek gibi bir düşüncem yok. Burası Belediye Meclisi salonu. Kim demokratik hakkını kullanmak istiyorsa kullansın ama Belediye Meclis salonunda değil."
 
Başkan Salman’ın konuşmasının ardından Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü tarafından Tonami Meydanı’nda yapılacak köprülü kavşak projesinin imar planına işlenmesi teklifi İmar ve Şehircilik Komisyonu’na havale edildi.
Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2014, 18:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER