Berkin Elvan Balıkesir'de Yürüyüşle Anıldı

Balıkesir’de, Gezi eylemleri sırasında başına gaz fişeği isabet etmesiyle yaralanıp 269 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren 15 yaşındaki Berkin Elvan’ın ölümünün birinci yıldönümünde yürüyüş düzenlendi.

Berkin Elvan Balıkesir'de Yürüyüşle Anıldı
Balıkesir Demokrasi ve Emek Platformu ile Birleşik Haziran Hareketi öncülüğünde Berkin Elvan’ın ölüm yıldönümünde yürüyüş düzenlendi. Toplu Taşıma Merkezi’nde saat 17.30 sıralarında toplanan yaklaşık 500 kişi, Milli Kuvvetler Caddesi’nden Alihikmetpaşa Meydanı’na yürüdü. Liseli öğrencilerin de katıldığı yürüyüşte, ’Katiller halka hesap verecek’, ’Berkin Elvan, 15’inde bir fidan’, ’Berkin burada biz buradayız’ sloganları atıldı.
 
Meydanda topluluk adına açıklamayı okuyan üniversite öğrencisi Okan Demir, "Haziran’ın en küçük fidanını yitireli koca bir yıl oldu, ama sürüncemede bırakılan bir soruşturma dışında başka bir adım atılmış değil. Berkin’in katili Özgecanların katillerine cesaret veren yobaz AKP düzenidir. Berkin’in katili laik eğitimi rafa kaldıran, her okulu mescide çeviren karanlık AKP düzenidir. Emri vereni biliyoruz. Bize düşen Berkin’e verdiğimiz sözü tutmaktır. Berkin’in hesabını soracağımızı, onun katillerini bu ülkeden def edene kadar kovalayacağımızı dosta düşmana ilan ediyoruz" dedi.
 
Polisin önlem aldığı eylemde topluluk açıklamanın ardından sessizce dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2015, 19:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER