'Beni Bu Kez Öldürecek'

Kütahya'da 2 kez cezaevinden firar edip boşandığı eşi Sevim Çıra'yı yaralayan ve bir gözünü kör eden Mehmet Dönmez, bu kez adliyede genç kadına saldırdı.

'Beni Bu Kez Öldürecek'
Sabah'ın haberine göre Dönmez, eski eşine, "Tekrar kaçıp, öbür gözünü de kör edeceğim" diye tehditler savurdu. Genç kadın yaşadıklarını anlatırken gözyaşı döktü: "Ne olur biri bu adamı durdursun. Bana dünyayı zindan etti. Sol gözüme protez göz takılacak. Bu adam beni öldürecek. Devlet beni korusun."
 
DAHA ÖNCE NE OLMUŞTU?
 
2 yıl önce eski eşi Sevim Çıra'yı bıçaklayan Mehmet Dönmez Ekim 2014'te de  genç kadını ağır yaralamıştı. Sağ gözü kör olan Sevim Çıra o dönem de "Bu adam beni öldürecek" demişti.
 
Kütahya'da yaşayan Sevim Çıra 10 yıl önce Mehmet Dönmez ile ikinci evliliğini yaptı.Ancak Mehmet Dönmez, eşine şiddet uygulamaya başladı. Ailesinin yanına sığınan talihsiz kadın eşinden boşandı. Bu arada başka biriyle evlenen Dönmez genç kadını rahatsız etmeyi sürdürdü. Yeni eşine de şiddet uygulayınca yine terk edilen Mehmet Dönmez, kendisini terk eden kadını zorla kaçırmaya çalışırken çıkan kavgada kayınpederini öldürdü. 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı ve 2006'da cezaevine girdi. 
 
"ÖLDÜ" DİYE BIRAKTI 
 
Eski eşi Sevim Çıra'yı rahatsız etmeyi sürdüren Dönmez nakledildiği Bursa Açık Cezaevi'nden iki yıl önce "kızımı göreceğim" bahanesiyle izin alıp Sevim Çıra'nın evinin kapıyı kırarak eve girdi ve kadına bıçakla saldırdı. Yüzü, burnu ve karnından bıçakladığı kadını 'öldü' diye bırakıp, kaçan Dönmez, eski kayınpederini arayıp "Başınız sağ olsun, kızını öldürdüm" dedi. 
 
İKİNCİ KEZ SALDIRDI 
 
Burnu kırıldığı için uzun süre nefes almakta ve konuşmakta zorlanan Sevim Çıra tam hayata dönmeye başlamışken Ekim 2014'te yine dehşeti yaşadı. Mehmet Dönmez bu kez cezaevinden firar ederek Kütahya'ya gitti. Sevim Çıra'nın iki çocuğuyla birlikte yaşadığı eve giden saldırgan "Beni görmüyorsan dünyayı da görmene gerek yok" diyerek kadını gözünden bıçakladı. Sevim Çıra bağırarak komşularından yardım isteyince Dönmez evdeki keserle genç kadının çenesini kırıp saçlarını derisiyle birlikte kopardı. Hareketsiz bir şekilde yatan kadının öldüğünü düşünen Dönmez kapıyı açık bırakıp evden çıktı. Ağır yaralanan kadın, hastaneye kaldırıldı. Zanlı ise yakalanıp cezaevine gönderildi. 
 
SON OLARAK ADLİYEDE SALDIRDI
 
Saldırganın  son olarak adliyede eşine saldırdığı, "Tekrar kaçıp öbür gözünü de kör edeceğim" dediği öğrenildi.
 
Kaynak: Sabah
 
Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2015, 11:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER