'Ben IŞİD'e Araç Satmam'

Türkiye’nin farklı kentlerinden sahte kimliklerle kiraladıkları 473 otomobili Suriye’ye geçirerek terör örgütlerine sattığı iddiasıyla yakalanan 33 yaşındaki Hasan Said Y., mezhebi ayrı olduğu için IŞİD’e araç satmasının mümkün olmadığını ileri sürdü.

'Ben IŞİD'e Araç Satmam'
Adana’da sahte kimlikle kiraladığı otomobilleri Suriye’ye kaçırdığı iddiasıyla 2 Aralık günü gözaltına alınan ve parmak izi kontrolüne götürüldüğü sırada polisin elinden kaçan Hasan Said Y., 3 gün sonra Hatay’ın İskenderun İlçesi’nde yakalandı. İstanbul, İzmir, Ankara, Elazığ, Mersin ve Hatay’dan 473 araç kiraladığı ve bunların çoğunu iade etmediği öne sürülen Hasan Said Y., sorgulanmak üzere Adana’ya getirildi. Sağlık kontrolüne götürülürken, suçsuz olduğunu iddia eden Hasan Said Y., "Benim oto kiralama yerim vardı. Benim de araçlarımı çaldılar. Ben hakkımda açılan davalardan beraat ettim. Ben Aleviyim, IŞİD’e araç satmam" dedi.
 
Şüpheli Hasan Said Y., sorgulanmak üzere Adana Emniyet Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği’ne götürüldü.
Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2014, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER