Belediye Başkanı İçin Şok Karar

Giresun’un Eynesil ilçesinde iki dönemdir belediye başkanlığı görevini yürüten Coşkun Somuncuoğlu’nun seçme ve seçilme ehliyeti ve siyasi hakları görevi kötüye kullanmak suçundan mahkemece elinden alındı.

Belediye Başkanı İçin Şok Karar

 

Görele Asliye Ceza Mahkemesi’nde Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu hakkında 2009 yılında imar planına aykırı imar durumu ve yapı ruhsatı düzenlemek suretiyle görevinin gereklerine aykırı hareket ederek görevi kötüye kullanmak suçunu işlediği iddiasıyla açılan kamu davası sonuçlandı. Gerekçeli karar ile Somuncuoğlu’nun seçme ve seçilme ehliyeti ve siyasi hakları mahkemece elinden alındı. Gerekçeli kararda ayrıca görevi kötüye kullanmak suçundan ve kasten işlenmiş olduğu suçtan dolayı 5 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verilen Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu cezanın infazı süresince belediye başkanlığı görevini de yürütemeyeceği, seçime tabi bütün memuriyet ve hizmetlerde istihdam edilmekten de men edildiği bildirildi.
 
Aynı karar ile Eynesil Belediyesi Fen İşleri Memuru Nursin Güdük 5 ay hapis ve hak mahrumiyetleri cezası alırken, ilgili davadaki inşaatın sahibi Hüseyin Civil ise 10 ay hapis ve hak mahrumiyeti cezası aldılar. Sanıklar için hüküm açıklanmasının geri bırakılmasına yer olmadığına karar verildi.
Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2013, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER