Bedelli Askerlik Başvuruları Başladı

Bedelli askerlik başvurusu yapacakalar için başvuru süreci başladı. Son başvuru tarihi ise 13 Şubat 2015 olarak belirlendi.

Bedelli askerlik başvuruları başladı
 
Bedelli askerlik uygulamasından henüz fiili askerlik hizmetine başlamamış ve 1 Ocak 1988 tarihinden önce doğan yükümlülerin, başvurularının geçerli olabilmesi için, 18 bin lira tutarındaki bedeli en geç 13 Şubat 2015 tarihine kadar, belirtilen hesap numaralarından birine yatırmış olması ve dekontların askerlik şubelerine teslim etmesi gerekiyor. 
 
Yükümlüler başvurularını şahsen veya vekaletnamesi olan avukatları aracılığıyla yapabilecek. Ayrıca ilk müracaatlar askerlik şubesine uğramadan doğrudan e-Devlet üzerinden de başlatılabilecek.
 
Ayrıca,  Askerliğe elverişli değildir raporu olanlar ile Kasım 2014 celbinde askere sevk evrakını almış ancak henüz kıtalarına katılmamış olan yükümlülerin bizzat askerlik şubesine veya yurt dışı temsilciliklerine başvurmaları gerekiyor.
 
Öte yandan, Askerlik çağına girdikten sonra yaş düzeltmesi yaptıranların işlemleri, düzeltme yaptırmadan önceki yaşlarına göre yürütülecek. 
 
13 Şubat 2015 tarihinden sonra yapılacak başvurular veya ödemeler ise kabul edilmeyecek.
 
Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2014, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER