banner24

'Bedava Süte Hücum!'

Antalya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nün Dünya Süt Günü dolayısıyla bir alışveriş merkezinde gerçekleştirdiği süt ve süt ürünleri dağıtımında, aşırı ilgi nedeniyle izdiham çıktı.

'Bedava Süte Hücum!'

Dünya Süt Günü nedeniyle Antalya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Özdilek Alışveriş Merkezi'nde bir etkinlik düzenledi. Dedeman İlköğretim Okulu öğrencileri arasında Dünya Süt Günü dolayısıyla yapılan resim yarışmasında dereceye girenlere çeşitli ödüller verilirken, Tarım İl Müdürü Bedrullah Erçin ve İl Sağlık Müdürü Adem Bilgin, serginin açılışını birlikte yaptı. Kutlama dolayısıyla Antalya birincisi ve bölge ikincisi olan Dedeman İlköğretim Okulu halk oyunları ekibi de kısa bir gösteri sundu.

Etkinliğin ardından alışveriş merkezi girişinde 5 ayrı firmanın süt ürünleri ücretsiz dağıtıldı. Bedava dondurma, ayran, süt ve peyniri görenler, izdihama neden oldu. Dağıtılan ürünler, 5 dakikada tükendi.

Bedrullah Erçin, sütün her çocuk ve yetişkinin her gün mutlaka içmesi gereken bir gıda olduğunu belirterek, "Biz Türkiye olarak Mayıs ayının başından itibaren 'Okul Sütü Projesi' kampanyasında dünya süt gününü kutlamaya başlamıştık. Bugün de etkinliğin devamı niteliğinde bir kutlama yaptık. Sütün önemini halkımıza ne kadar iyi anlatır, tüketimini ne kadar desteklersek, halk sağlığımız için o kadar iyi olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2012, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER