Bebeğiyle Müdahalenin Ortasında Kaldı

Gazdan etkilenen bebeğiyle müdahalenin ortasında kalan baba ’Çocuk nefes alamıyor, ambulans yok mu’ diyerek feryat etti. İstiklal Caddesi boyunca bebeği kucağında koşarak yardım isteyen baba yanlarına gelen bir ’Akrep’ aracıyla gerilimin sürdüğü bölgeden uzaklaştırıldı.

Bebeğiyle Müdahalenin Ortasında Kaldı
 
Yeni internet yasasını protesto eden gruplar ile polis, İstiklal Caddesi’nde karşı karşıya geldi. Sosyal medya üzerinden yapılan çağrı üzerine saat 19.00’da biraraya gelmek için Galatasaray Meydanı’ndan Taksim’e yürüyen grupların önü polis tarafından İstiklal Caddesi’nde kesildi. Gruptan havai fişek atılması üzerine eylemcilere TOMA ile müdahale edildi. Bazı eylemciler TOMA’nın önünde durarak müdahaleyi engellemek istedi. Tek TOMA yetersiz kalınca ikinci TOMA da devreye girdi. TOMA’dan göstericiler uzun süre su sıkıldı ancak göstericiler dağılmadı. Bunun üzerine polis gaz kullandı. Göstericiler Galatasaray Meydanı’na doğru kaçarken İstiklal Caddesi’ndeki çok sayıda vatandaş da gazdan etkilendi. Gazdan etkilenenler arasında çok sayıda çocuk da vardı.
 
BEBEĞİYLE MÜDAHALENİN ORTASINDA KALDI
 
Bebeği polisin attığı gazdan etkilenen bir baba cadde boyunca koşarak yardım istedi. Gazdan etkilenen bebeğiyle müdahalenin ortasında kalan baba ’Çocuk nefes alamıyor, ambulans yok mu’ diyererek feryat etti. İstiklal Caddesi boyunca bebeği kucağında koşarak yardım isteyen baba yanlarına gelen bir ’Akrep’ aracıyla gerilimin sürdüğü bölgeden uzaklaştırıldı.
Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2014, 01:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER