BDP ve HDP Heyetiyle Görüştü

İçişleri Bakanı Efkan Ala, BDP ve HDP heyeti ile görüştü.

BDP ve HDP Heyetiyle Görüştü

BDP’den yapılan açıklamaya göre, BDP Grup Başkanvekilleri Pervin Buldan ve İdris Baluken ile HDP EŞ Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, saat 17.00’da İçişleri Bakanı Efkan Ala’yı makamında ziyaret etti. BDP ve HDP heyeti, Bakan Ala’ya yeni görevi dolayısıyla tebriklerini iletti. 45 dakika süren görüşmede karşılıklı olarak çözüm süreciyle ilgili gelişmeler ele alındı. Açıklamada, "BDP, HDP heyeti, ayrıca son dönemlerde üniversitelerde Kürt Sosyalist ve diğer muhalif öğrencilere dönük saldırıları, polisin toplumsal gösterilere yönelik orantısız müdahalesini dile getirdi. Heyet ayrıca, yaklaşan seçim süreciyle ilgili olarak seçim propagandasının rahat bir ortamda yürütülebilmesi için güvenlik kurumlarından gerekli hassasiyeti göstermesini talep etti. Heyet, ülkenin demokratikleşmesi ve çözüm süreciyle ilgili olarak beklentilerini iletti."

Görüşmenin olumlu geçtiği kaydedilerek BDP ile hükümet arasındaki görüşmelerin bundan sonra da devam edeceği ifade edildi.
Diğer yandan, HDP Eş Başkanları Sebahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü ile HDP Eş Başkan Yardımcısı Sırrı Süreyya Önder ve HDP Milletvekili Levent Tüzel’den oluşan heyetin gündemdeki konuları görüşmek üzere saat 19.00’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Genel Merkez’de ziyaret edeceği bildirildi.
Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2014, 19:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER