Bayramlaşma Töreninde İzdiham

Rize’de Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın da katıldığı bayramlaşma töreninde Bakan ile bayramlaşmak isteyenler uzun kuyruklar oluşturdu.Rize Belediyesi tarafından kurulan çadırda toplu bayramlaşma gerçekleştirildi. Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın da katıldığı bayramlaşma programında bayramlaşmak isteyen binlerce kişi izdihama neden olurken, Bakan ile bayramlaşmak isteyenler uzun kuyruklar oluşturdu.

Bayramlaşma Töreninde İzdiham

 

 
 
’’ÇAYIN PABUCUNU HİÇBİR ŞEY DAMA ATAMAZ’’
 
Bakan Yazıcı bayramlaşma sırasında çocuklara 10 ve 20 TL’lik bayram harçlığı dağıttı. Bayramlaşma yaklaşık 2 saat sürdü. Bayramlaşma sonrası Bakan Yazıcı, basın mensuplarına kırmızı gül dağıtarak hatıra fotoğrafı çektirdi. Bakan Yazıcı bir basın mensubundan aldığı fotoğraf makinesi ile basın mensuplarına fotoğraf çekti.
 
Hayati Yazıcı daha sonra beraberindekiler ile çay içmek için Çaykur’un seyyar TIR’ına bindi. Burada Yazıcı’ya soğuk çay ikram edilince, “Çayın pabucunu hiçbir şey dama atamaz. Bize çay getirin” diyerek sıcak çay istedi.
 
Bakan Yazıcı burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, tüm Rizelilerin Kurban Bayramı’nı kutlayarak, “Gönderdiğim bayram mesajlarında tek cümle kullandım. Kurban Bayramınız mübarek olsun dedim. Bu mübarek sözü çok önemli. Mübarek bereket anlamında Arapça kökenli bir kelime. Bereketin içerisinde her şey vardır. Bereket pozitif bir kavram. Onun için bu bilinç ile bu sözcüğü seçtim. Bir kez daha Kurban Bayramı’nın herkes için mübarek olmasını diliyorum” dedi.
 
 
 
’’ELEŞTİRİLER YANLIŞ’’
 
Bakan Yazıcı, Rize’de yapılması planlanan lojistik merkezi için Trabzon’dan gelen eleştirileri yanlış bulduğunu belirtti. Yazıcı, “Cumhuriyetin kuruluşunun 100 yıl dönümü olarak hedeflediğimiz 2023’de 500 milyar dolarlık ihracat hedefimiz var. Bunda lojistik merkezlerin önemi büyük. Ovit Tüneli Türkiye’nin en büyük tüneli. Bunun bağlantılarının Türkiye’de ne gibi aktivite getireceği ortada. Diğer alanlardaki faaliyetlerde önemli. Biz o alanlardaki faaliyetler sonlanacak demiyoruz ki. Bunlar birbirini tamamlayacak. Böyle bakmak lazım. Buna karşı çıkan beyanları bende takip ediyorum. Onları çok yanlış buluyorum. Onlar, ‘bir köprü var bir daha yaptırmayız. Bir lojistik merkez var bir daha olmaz.’ Şeklinde bir mantık içeriyor. Bunun da doğru olmadığı kanısındayım. Elbette ki bu alan özel alan olarak belirlenmiş. Değerlendirmesi yapılacak. Bundan da herkes faydalanacak. Bu vadide yapılacak olan lojistik merkez sadece Rize’nin, Trabzon’un veya doğusunun lojistik merkezi değil. İl olarak düşünüldüğünde; Artvin, Rize, Trabzon, Bayburt, Gümüşhane ve Erzurum bölgesini etkileyecek gibi gözükse de Türkiye’nin bir projesidir. Bu denli önemlidir” dedi.
Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2013, 18:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER