Bayramın Son Günleri Hava

Meteoroloji’den bayramın kalan günleri için kötü haber geldi.

Bayramın Son Günleri Hava

 

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden havanın yerini sağanak yağışa bırakması bekleniyor. Marmara,Ege ve Akdeniz bölgesi şiddetli yağış beklenen bölgeler.
 
Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre Türkiye’nin bugün öğlen saatlerinden itibaren yağışlı havanın etkisi altına girmesi bekleniyor.Yağışlar akşam saatlerinden itibaren ise Marmara ve Kuzey Ege’de kuvvetli olarak görülecek
 
 
 
 
 
MARMARA’YA KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:
 
 
 
Bugün (16.10.2013) öğle saatleriden itibaren görülecek olan yağışların, bu akşam saatlerinden itibaren etkisini artırarak, İstanbul, Çanakkale ve Balıkesir’in Batı ilçelerinde, yarın (17.10.2013 Perşembe) batısı ile zamanla bölge genelinde kuvvetli (20-50 kg) olarak görülmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar v.b.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
 
 
 
BATI AKDENİZ’DE KUVVETLİ YAĞIŞLARA DİKKAT
 
 
 
Bu gece saatlerinden itibaren görülecek olan yağışların, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden itibaren Batı Akdeniz’de kuvvetli (20-50 kg/m2), Antalya’nın batı kıyılarında yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
 
 
 
KUZEY EGE’DE YAĞIŞLAR AKŞAM SAATLERİNDE KUVVETLENECEK
 
 
 
Bu akşam saatlerinden itibaren görülecek olan yağışların zamanla etkisini arttırarak, bu akşam saatlerinden itibaren Kuzey Ege kıyılarında, yarın (Perşembe), Kuzey ve Kıyı Ege’de kuvvetli (20-50 kg/m2), Güney Ege kıyılarında yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2013, 17:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER