Bayramda Oteller Doldu

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Marmaris Yürütme Kurulu Başkanı İsmail Özbozdağ, 60 bin yatak kapasitesi bulunan Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde Kurban Bayramı nedeniyle dört ve beş yıldızlı tüm otellerin dolduğunu söyledi.

Bayramda Oteller Doldu
Eylül ayında yabancı turist sayısında da artış nedeniyle iyi bir sezon geçirdiklerini dile getiren Özbozdağ, "60 bin yatak kapasitesi bulunan Marmaris’te bayram nedeniyle 4 ve 5 yıldızlı tüm oteller dolu. En iyi müşteri segmentini eylül ayında yakaladık. Her keseye uygun ürün yelpazesi vardı. İç pazarda da önemli bir hareketlilik yaşandı" dedi. Otellerdeki yoğunluğun kasım ayı ortalarına kadar devam edeceğini belirten Özbozdağ, özellikle bayramda ve ekim ayı sonuna kadar bölgede nitelikli yatak bulmanın çok zor olduğunu söyledi. 
 
Ekim ayında bölgeye çocuklu ailelerden ziyade orta yaş grubu turistlerin geldiğini bildiren Özbozdağ, "Bu grup eğlenceden çok doğaya, ekolojiye, kültür gezilerine önem veriyor. Daha fazla geziyor, daha fazla para harcıyor" dedi.
 
Özbozdağ, farklı turist segmentleriyle turizmi çeşitlendirmeleri gerektiğine dikkat çekerk, ön plana çıkartılabilecek kültürel, tarihsel, doğal pek çok değerleri bulunduğunu kaydetti. TÜRSAB olarak Turizm Alt Yapı Birliği ile sezonu uzatabilmek için projeler hazırladıklarına dikkati çeken Özbozdağ, "En büyük amacımız müşteri segmentini çeşitlendirmek. Arkeolojik, ekolojik ve kültürel ürünleri gün yüzüne çıkartmak istiyoruz. Önümüzdeki günlerde Uluslararası Basın Festivali düzenleyeceğiz. Yurt dışından çok sayıda basın mensubu bu festivale katılacak. Amacımız var olan değerleri ortaya çıkararak iyi bir tanıtım yapıp iyi pazarlayarak hak ettiğimiz müşteri potansiyelini yakalamak ve geliri artırmak."
 
 
Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2014, 19:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER