Bayram Tebriği PTT'den

PTT Genel Müdürlüğü, Kurban Bayramı öncesi tebrikleşme geleneğini sürdürmek için ücretsiz kartpostal veriyor.

Bayram Tebriği PTT'den

Türkiye Posta Telgraf Teşkilatı(PTT) Genel Müdürlüğü, Kurban Bayramı öncesi, tebrikleşme geleneğini sürdürmek için ücretsiz kartpostal veriyor. 'Bayram Tebriği Bizden' kampanyası başlatan PTT'te bayramda da posta ücretlerini 1,1 liradan 50 kuruşa düşürdü. Yurt genelinde PTT'ler kurum bünyesi içinde kartpostal standı açtı.

Dünyaca ünlü Antalya Side PTT'sindeki kartpostallarda; Side Antik Kent, 2 bin yıllık Apollon Tapınağı, Manavgat Şelalesi, Alanya Kalesi, Kaş kaya mezarları, Myra, Aspendos Antik Tiyatro, Kekova(Batık şehir) ve Antalya'nın tarihi ören yerlerinin fotoğrafları yer alıyor.

PTT'nin bayram tebriği kampanyasına Side'de yaşayan yerleşik yabancılarda destek verdi. Side PTT Müdürü İbrahim Karagöz ile Side'de yerleşik yaşayan İngiliz desinatör Salley Philpat, dünyaca ünlü turizm beldesi için hazırlanan kartpostalları birlikte tanıttı.

Müdür Karagöz, kampanyanın hedefinin Kurban Bayramı'nda kartlaşma geleneğini sürdürmek olduğunu söyledi. Son yıllarda bayramlarda kart göndermenin yerini elektronik posta, cep telefonu mesajı ve sosyal medya üzerinden yazışmanın aldığına dikkat çeken Karagöz, "Hepimiz bize bayramlarda bize gönderilen bayram kartlarını saklarız. O kartlar bizim en değerli hazinemiz olur. Cep telefonuna gelen bayram mesajını belirli bir süre silileriz. Kart aynı zamanda gelecek nesillere bırakılacak kıymetli evrak olması yanı sıra dostluk, kardeşlik ve en güzel duyguların paylaşıldığı edebi bir eserdir. Mektup ve bayram kartlarında duygular kağıda döküldüğü için her insan özel olduğu için saklama gereği hissediliyor. Bu bayram kartlar PTT'den gönderme bedeli de pul karşılığı 50 kuruş." diye konuştu.

İngiliz desinatör Salley Philpat, İngiltere ve dünyanın değişik ülkelerinde yaşayan arkadaşlarına düzenli bir şekilde kart ve mektup yazma geleneğini sürdürdüğünü söyledi. İngilizler için doğum günlerinde gönderdikleri 'doğum günü tebrik kartlarını' evlerinin bir köşesine çerçeveleterek astığını belirten Philpat, desinatör olduğu için özel günlerde İngiltere ve başka ülkelere gönderdiği kartları kendisinin tasarlayarak yaptığını kaydetti. Philpat, "Elektronik posta, sosyla medya ve cep telefonu mesajıyla tebrikleşmek bana soğuk geliyor. Onun için genelde İngilizler sevdiklerini duygularını kart göndererek ve mektup yazarak iletir. PTT'nin kampanyasını destekliyorum." diye konuştu.

Ayşegül Yalçın'da bayram öncesi yakın akraba ve arkadaşlarına Side'nin tarihi ve doğal güzellikleriyle süslü kartlar gönderdiğini söyledi. Yağmur Arslan isimli öğrencide kartlar ücretsiz olunca dedesi, büyükannesi, amcası, halası, teyzesi, dayısı, yengesi, kuzenleri ve arkadaşlarına bayram tebriği gönderdiğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2013, 10:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER