Bayram Maytabı Can Aldı

Çocukların bayram maytabı evi yaktı, büyükanne ve 2 torun can verdi.

Bayram Maytabı Can Aldı
Diyarbakır’ın Çermik İlçesi’nde meydan gelen yangında, müstakil ahşap ev tamamen yanarak kül olurken, evde bulunan 58 yaşındaki Makbule Balpetek, torunları 2 yaşındaki Elif Balpetek ve 6 aylık İbrahim Dalkılıç’ın can verdiği ortaya çıktı. Makbule Balpetek’in alevlerin kısa sürede ahşap tüm evi sarmasıyla torunlarını kurtarmaya çalışırken, onlarla birlikte can verdiği öğrenildi.
 
Çermik Kaymakamı Remzi Demir, yangın raporunun henüz tamamlanamadığı için yangının kesin çıkış nedeni konusunda net bir açıklama yapamayacaklarını belirterek, "Yangın ile ilgili görevli arkadaşlarımız raporlarını henüz tamamlamadı. Bu yüzden yangının çıkış nedeni konusunda net ve kesin bir sebep gösteremiyoruz. Yapılan çalışmalarda, yangın elektrik kontağından çıkmış olabileceği de değerlendiriliyor. Olayda 3 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi de yaralandı.Olayın aydınlatılması için başlatılan tahkikat sürüyor" dedi.
 
Bu arada hayatını kaybeden büyükanne ve 2 toruna ait cesetler, otopsi yapılmak üzere Diyarbakır Adli Tıp Kurumu’na sevk edildi. Dumandan zehirlenen bir kişi ile yüzü hafif yanan bir kişi, Çermik Devlet Hastanesi’nde ayakta yapılan tedavinin ardından taburcu edildi. Yangın ile ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.
 
Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2016, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER