banner51

Bayrak Direğinin Sökülmesi TBMM'de

Kastamonu’nun Çatalzeytin İlçesi’ne bağlı Konaklı Köyü’ndeki tarihi Ginolu Kalesi’nde bulunan bayrak direği, denizden gelen nemin etkisiyle çürüdüğü gerekçesiyle söküldü. MHP Kastamonu Milletvekili Emin Çınar, direğin kaldırılmasını soru önergesiyle TBMM’ye taşıdı.

Bayrak Direğinin Sökülmesi TBMM'de
 
Milletvekili Emin Çınar, İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde şöyle dedi:
 
"Çatalzeytin Konaklı Köyü Ginolu Kalesi’ndeki bayrak direği çeşitli sebeplerle yerinden sökülmüş ve dalgalanan şanlı bayrağımız indirilmiştir. Bayrak direği, aydınlatma direği olarak kullanılmak üzere Kastamonu Üniversitesi Çatalzeytin yerleşkesine verilmiştir. Ancak sökülen bayrak direğinin yerine yenisi yapılmamış ve şanlı bayrağımız göndere çekilememiştir." 
 
’BİZ DİKTİK, BİZ SÖKTÜK’
 
Çatalzeytin Belediye Başkanı AK Partili Musa Uğuz ise ilçeye bağlı Konaklı Köyü’ndeki kaleye bayrak direğini 2000 yılında kendilerinin diktiğini söyledi. Başkan Uğuz, hem bayrağın, hem de direğin denizdeki rutubetin etkisiyle çürüyüp aşındığını, bu yüzden kaldıkdıklarını belirtti. Başkan Uğuz, şöyle konuştu:
 
"O bayrak direğini biz 7 günde insan gücü ile diktik. Biz diktik, biz söktük. Denizdeki rutubet nedeniyle çürüyerek yıkılması nedeniyle söktük. Bizim isteğimizle dikilen ve sökülen bayrak direği, ileriki zamanlarda daha ileri teknolojiyle tekrar yerine dikilecek."
 
 
Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2014, 14:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER