Bayrağın Yakılması Protesto Edildi

Zonguldak’ın Kilimli İlçesi Çatalağzı Beldesi’nde bir grup vatandaş, IŞİD örgütünün Kobani’deki saldırılarını protesto eden grupların çıkardığı olaylarda Türk Bayrağı’nın ve Atatürk büstünün yakılmasını yürüyüş yaparak protesto etti.

Bayrağın Yakılması Protesto Edildi
Atatürk Caddesi’nde toplanan yaklaşık 15 kişi, dev Türk Bayrağı açarak ’Şehitler ölmez vatan bölünmez’, ’Çatalağzı uyuma bayrağına sahip çık’ ve ’Apo’nun piçleri yıldıramaz bizleri’ sloganları atarak yürümeye başladı. Gruptaki bazı kişiler, katılımın az olması sebebiyle kendilerini izleyip destek vermeyen çevredeki vatandaşlara tepki gösterdi.
 
Yaklaşık 15 dakika süren yürüyüş Atatürk Anıtı önünde sona erdi. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından grup adına konuşan Şahin Kayış, Türkiye’de son günlerde Kobani’deki olayları bahane edip Atatürk büstünü ve Türk Bayrağı’nı yakanları protesto etmek için bu eylemi gerçekleştirdiklerini söyledi. Kayış, şöyle dedi: "Biz ülkemizde yüzyıllardır hep beraber Türk-Kürt’ü, Çerkez’i birlikte yaşadık. Bizim Kürt kardeşlerimizle bir sorunumuz yok. Bu olayları yapanları da biz sadece bireysel olarak nitelendiriyoruz. Bundan sonra da olacak olaylara tepkilerimiz devam edecek." Grup, daha sonra olaysız dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2014, 19:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER