Batman'da Suriyelilere Yardım

Batman’da barınan 1500 Suriyeli sığınmacıya merkezi Almanya’da bulunan insanı yardım kuruluşu Welthungerhilfe (WHH), UNİCEF ve AFAD işbirliğiyle temizlik malzemeleri kolisi, içinde 200 dolar yüklü yardım kartı desteğinde bulundu. Yardımları almak isteyen sığınmacılar uzun kuyruklar oluşturdu.

Batman'da Suriyelilere Yardım
Batman’ın İluh Mahallesi’nde bulunan Mehmet Akif İlkokulu’nda dağıtılan yardım kolilerini almak isteyen Suriyeli sığınmacılar okul bahçesinde toplandı. Zaman zaman izdiham çıkarken, yardımı alan sığınmacılar, zor şartlar altında geçimlerini sağlamaya çalıştıklarını belirterek, yardımlardan dolayı mutlu olduklarını dile getirdi. Welthungerhilfe Koordinatörü Awaz Ahmet ise şunları söyledi:
 
"Dernek olarak merkezimiz Gaziantep’te UNİCEF’ten destek alarak Batman, Mardin, Kızıltepe ve Midyat’ta Suriyeli sığınmacılara yönelik çalışmalarımız var. Batman’daki projemiz 1500 kişi kapsıyor, ailelere kart veriyoruz. Kartlar 200 dolar var, yaklaşık 600 TL’ye tekabül ediliyor. Bu yardımlar sadece kışlık yardımlarını almak için verildi. Bu kartlar bir defalığına verildi, kartlar bir daha yardım olması takdirde onları bilgilendirerek tekrar yardım etmek için verildi. Bu projeye AFAD İl Müdürlüğü ’de bize destek verdi. Bu organizasyonda bize destek olanlara teşekkür ederiz."
Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2016, 13:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER