banner9

Batman'da Asılsız 'Acil Vaka' İhbarı

Batman’da 2 gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle bin 180 köy yolu ulaşıma kapandı. Yolu kapanan köylerde yaşayan bazı kişiler, kapanan yollarının açılması için Özel İdare Genel Sekreterliği’ni arayarak asılsız ’acil vaka’ ihbarında bulunuyor. Kapanan yolu açarak köylere ulaşan ekipler, ihbarın asılsız olduğunu öğrenince de dönmek zorunda kalıyor.

Batman'da Asılsız 'Acil Vaka' İhbarı
Özel İdare Genel Sekreterliği Yol Şube Müdürü Sait Öner, aşırı kar yağışı nedeniyle birçok köy ve mezra yolunun kapandığını söyledi. Asılsız ihbarların acil vakalara müdahaleyi geciktirdiğini belirten Öner, "Yoğun kar yağışıyla birlikte tüm köy yolları kapandı. Sadece acil vakalara müdahale ediyoruz. Sık sık asılsız ihbarlar alıyoruz. Bazı köylüler, yollarının açılması için bu yola başvuruyor. Bu yüzden de gerçek acil vakalara gidemiyoruz. Doğru vakaların bize bildirilmesini istiyoruz. Şu anda önceliğimiz acil vakalara müdahale etmek. Kar yağışı durduktan sonra yolları açacağız. Şu ana kadar bir acil vakaya müdahale edebildik" dedi.
 
Batman kent merkezine 15 kilometre uzaklıkta bulunan Kuyu Başı Köyü, Şeyh Çoban Mezrası’ndan yapılan acil vaka ihbarı üzerine harekete geçen karla mücadele ekibiyle birlikte Yol Şube Müdürü Sait Öner ve bazı gazeteciler de köye gitti. Uzun süren çalışmanın ardından köye ulaşan ekipler, acil vaka ihbarının asılsız olduğunu öğrenince dönmek zorunda kaldı.
 
Özel İdare Genel Sekreterliği Yol Şube Müdürü Sait Öner, alınan ihbar üzerine karla mücadele ekiplerinin köy yolunu temizleyerek köye ulaştığını ancak ihbarın asılsız çıktığını ifade ederek, "Mezraya kadar gittik. Ama malesef acil bir vakaya rastlamadık. Bu bizi çok üzdü. Kış mevsiminde buna benzer asılsız ihbarlarla sık sık karşılaşıyoruz. Kırsalda oturan yurttaşlardan tek istemiz, bizi asılsız ihbarlarla meşgul etmemeleridir. Çünkü bu yüzden gerçek acil vakalara ulaşmamıza engel oluyorlar" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2016, 18:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER