Başkonsolosluk Önünde Protesto

Halk Cephesi üyesi bir grup, Yunanistan polisinin, Atina’da aralarında Sabancı Center suikastı faillerinden İsmail Akkol’un da bulunduğu 4 kişiyi baskınla silah ve patlayıcı maddelerle bir evde yakalanmasını, protesto etti.

Başkonsolosluk Önünde Protesto
 
Taksim’deki Yunanistan Başkonsolosluğu önünde saat 13.00’de bir aya gelen topluluk “Amerikan emperyalizminin işbirlikçisi Yunanistan, Türkiyeli devrimcilere saldırmaktan vazgeç” yazılı pankart açtı, "Türkiyeli devrimciler serbest bırakılsın" sloganları attı.
 
Basın açıklamasını okuyan Nuri Cihanyandı, “Amerikan emperyalizminin işbirlikçisi Yunanistan devletinin, Yunanistan’da bulunan Halk Cepheli devrimcilere yönelik saldırısı devam ediyor. Atina’da 10 şubat günü ikisi yolda, ikisi de bir ev baskınında olmak üzere 4 devrimci gözaltına alındı. Gözaltına alınan Türkiyeli devrimciler serbest bırakılmalıdır” dedi.
 
Yapılan açıklamada ayrıca,  “Alınan 4 kişi içersinde Murat denilen arkadaş da ifade edildi. Ama Murat denilen arkadaş alınanların içersinde yok. Hatta Murat denilen arkadaşımız, Yunanistan’da oturma izni olduğu için demokratik alanda, çalışmaktadır. Ama Türkiye kamuoyunda katledilmek için Murat arkadaşımızı hedef gösteriyorlar. Halk cepheliler olarak buna izin vermeyeceğiz. Murat arkadaşımıza bir şey olduğu zaman sorumlusu Yunanistan ve Türkiye’dir” denildi.
 
Çevrede yoğun güvenlik önlemi alan polis, 10 kişilik topluluğa müdahale etmedi. Açıklama sonrası pankartını toplayan grup, olaysız dağıldı.
 
 
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2014, 14:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER