Başına Demir Düşen İşçi Öldü

Yıkım çalışmalarının sürdüğü Bakırköy Spor Vakfı Sosyal Tesisleri’nde, başına demir parçası düşen Bakırköy Belediyesi’nin temizlik işçisi olay yerinde hayatını kaybetti. 

Başına Demir Düşen İşçi Öldü
Olay, sabah saatlerinde yıkımın devam ettiği Bakırköy Spor Vakfı Sosyal Tesisleri’nde yaşandı. Bakırköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde görevli Mustafa Yılmaz, yıkımın olduğu alanda toz kalkmaması için sulama yapıyordu. Bu sırada yıkım yapılan tesisten Yılmaz’ın başına demir düştü. Mustafa Yılmaz olay yerinde yaşamını yitirdi. 
 
GERGİNLİK YAŞANDI
 
Haberi alır almaz olay yerine gelen Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu ile eski çalışanlar arasında tartışma çıktı. Bakırköy Belediyesi basına gönderilen açıklamasında Bülent Kerimoğlu,"“Hepimizi derinden sarsan iş kazasında  hayatını kaybeden emekçi arkadaşımızın ailesine ve tüm mesai arkadaşlarına  baş sağlığı diliyorum. Şahsıma yönelik sözlü saldırıda bulunarak provakatif bir eylem gerçekleştiren saldırganlar hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Ayrıca olayla ilgili ihmal olup olmadığıyla ilgili Belediyemiz ve Savcılık tarafından soruşturma başlatılmıştır” dedi.
 
Yılmaz’ın cansız bedeni polisin olay yerindeki incelemesinin ardından Yenibosna’daki Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. 
 
ÖNLEM ALINMADI İDDİASI
 
Tesislerin işletmecisi Şerif Varan ise yıkım sırasında hiçbir önlem alınmadığını savunarak, "Bu işçinin ölümünden belediye başkanı  sorumludur. Acele ettirdi ve bu işçi öldü. Hiçbir güvenlik önlemi bir baret bile yok işçilerin kafasında. Bakırköy’de ana avrat söverek arkadaşımız üzerine yürüdü" diye konuştu.
 
MESAİ ARKADAŞLARI FENALAŞTI
 
Olayın duyulmasının ardından Mustafa Yılmaz’ın mesai arkadaşlarından bazıları fenalaşırken Sedat Çağkır da hastaneye kaldırıldı.
 
Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.
Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2017, 12:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER