banner9

Başbakan Davutoğlu Yaralıları Ziyaret Etti

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile eşi Sare Davutoğlu, Sultanahmet Meydanı`nda yaşanan canlı bomba saldırısı sonucu yaralanarak Samatya’daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan yaralıları ziyaret etti.

Başbakan Davutoğlu Yaralıları Ziyaret Etti
13.15 sıralarında hastaneye gelen Başbakan Davutoğlu’nun ziyaretine İçişleri Bakanı Efkan Ala ile Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da eşlik etti. Başbakan Davutoğlu hastane girişinde İl Sağlık Müdürü Selami Albayrak ile Başhekim Prof. Dr. Özgür Yiğit tarafından karşılandı. Basın mensuplarının hastaneye alınmadığı ziyaret yaklaşık 15 sürdü.
 
Başbakan Davutoğlu ile eşi Sare Davuoğlu, hastaneden ayrıldıkları sırada bahçede bekleyen vatandaşları makam aracının içinden el sallayarak selamladı.
 
Öte yandan hastanede tedavi altına alınan 3’ü Alman 1’i Norveç olmak üzere 4 yaralıdan Norveçli Jostein Nielsen(60), tedavisinin ardından öğle saatlerinde taburcu oldu. Nielsen THY’nin tarifeli uçağıyla ülkesine döndü. Hastanede Alman vatandaşları Schulz Wilheim(81) Gerherde ile Doris Milgner’in(61) yoğun bakımda, Brihma Geb Anderjngburg’un ise Cerrahi servisindeki tedavilerine devam ediliyor.
Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2016, 14:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER