Bartın'da Şehitlere Saygı Konvoyu

Hafta içinde peş peşe iki şehidin toprağa verildiği  Bartın’da, Şoförler ve Otomobilciler Odası’nca 200 araçla ’Şehitlere Saygı Konvoyu’ yapıldı.

Bartın'da Şehitlere Saygı Konvoyu
 
Mardin Nusaybin’de şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Sinan Oruç’un geçen Pazartesi, Şemdinli’de şehit olan Piyade Er Ayhan Erdoğan’ın Salı günü toprağa verildiği Bartın’da düzenlenen şehitlere saygı konvoyunda 200 araç yer aldı. Sürücüler, Türk bayrakları ile donattıkları araçlarıyla Yalı Mevkii’nde toplandı.
 
Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Sinan Amasralı, terörü lanetlemek için böyle bir organizasyon yaptıklarını, evlatlarının ölmesi ve evlerine acı düşmesini istemediklerini belirterek, "Şoför arkadaşlarımızın talebi oldu. Biz de böyle bir şehitlere saygı konvoyu yaptık. İnşallah terör bir an önce biter" dedi.
 
Daha sonra sürücüler, minibüs, otobüs ve taksileri ile Çatmaca, Hendekyanı, Kanlıırmak Caddelerini takiben korna çalarak tur attı. Sürücülere geçtikleri yerlerde vatandaşlar ve diğer sürücüler de destek verdi. Şehitlere saygı konvoyu, başladığı Yalı Mevkii’nde sona erdi.
 
FOTOĞRAFLI
Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2016, 13:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER