Bartın'da, Fırat Çakıroğlu İçin Anma

Geçen yıl 20 Şubat’ta, Ege Üniversitesi’nde karşıt görüşlü gruplar arasında çıkan kavgada bıçaklanarak öldürülen Fırat Çakıroğlu, ölümünün 1’inci yılında Bartın’da anıldı.

Bartın'da, Fırat Çakıroğlu İçin Anma
Bartın Ülkü Ocakları üyeleri, Bartın Üniversitesi önünde toplandı. Fırat Çakıroğlu için Kuran-ı Kerim okundu ve dua edildi. Bartın Ülkü Ocakları Üniversite Birim Başkanı Halil Çeliktürk, tarihi şehitlerle dolu ve şanlı bir geçmişe sahip ülkücü hareketin kutlu yürüyüşünü devam ettirdiğini belirterek, şöyle konuştu:
 
"Fırat kardeşimiz milli şuur ile ülkesine, milletine, dinine ve bayrağına olan tutkusu nedeni ile bu değerlere düşman kahpeler tarafından şehit edilmiştir. Ancak Fırat’ın da sahip olduğu milli şuur ile yetiştirilen milyonlarca Türk genci bulunmaktadır. Ve bu gençlik öyle bir gençliktir ki sırtını yumuşak koltuklarına dayayıp, sahip olduğu makamın büyüsüne kapılıp, kendinden olmayanları aşağılayan, kibirli ve karakter sahibi olmayanların ifade ettiklerinin aksine, dünya siyasetini iyi okuyan, donanımlı, kültürlü, Türk İslam ahlakına uygun yaşayan bir gençliktir."
 
Kalabalık, basın açıklaması ardından ülkücü yemini ederek dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2016, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER