Baro Başkanı Adayından Açıklama

İstanbul Barosu’nda 19 Ekim Pazar günü seçime gidilecek. Seçim öncesinde Çağdaş Avukatlar Grubu Başkan adayı Avukat Ayhan Erdoğan adliye önünde açıklama yaptı.

Baro Başkanı Adayından Açıklama
Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde yapılan açıklamada Ayhan Erdoğan, "Grubumuz İstanbul Barosu’nda emeği ve demokrasiyi savunan ilk ve tek grup olarak bu seçimde yerini alacaktır. Emeği ve demokrasiyi savunmak bugün daha da kıymetli bir hal almıştır. Çünkü günümüzde adeta bir savaş hükümeti, savaş iktidarı söz konusudur. Savaş hükümetinin sadece bölgede sınırlı bir savaş açma tutumu yoktur. Aynı zamanda bu savaş isteğini içerde kendi halkına, hak arayanlara karşı, özgürlük isteyenlere karşı da sürdürdüğü bir tutum olarak görülmektedir" dedi.
 
"SAVAŞ DEĞİL BARIŞ"
 
Çağdaş Avukatlar olarak bölgede savaş değil barış istediklerini belirten Erdoğan, "İktidarın keza yurtiçinde adeta kendi halkına açmış olduğu savaşa karşı da duracağız. Bir polis devletine doğru gitmekteyiz. Polise verilen geniş yetkiler son aşamada meclise sunulduğu kadarıyla adeta polise vur yetkisi verebilecek bir sınıra dayanmaktadır. Anayasamızın dahi içermediği bu yetkilere karşı İstanbul Barosu’nda yönetime geldiğimizde mücadele edeceğimize ve halka yönelik bu saldırılara karşı tutum alacağımızı şimdiden kamuoyuna duyururuz" ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2014, 13:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER