'Bana İftira Atılıyor'

Adana’da şato gibi korunan evde Kalaşnikof tüfekle öldürülen 19 yaşındaki Mazlum Demir’in cinayet sanığı olarak tutuklanan amcası 57 yaşındaki Hasan Demir’in yargılanmasına başlandı.

'Bana İftira Atılıyor'
Olay, geçen 23 Mayıs’ta merkez Sarıçam İlçesi’nin Göztepe Mahallesi’nde meydana geldi. Petrol istasyonu ve inşaat firması bulunan işadamı Şuayip Demir’in mahalle dışında 10 dönüm arazi üzerine yaptırdığı, etrafı 3 metre yüksekliğinde duvarlarla çevrili evine gelen kimliği belirsiz bir kişi, bahçede dolaşan Mazlum Demir’i Kalaşnikof tüfekle taradı. Bölgenin güvenlik sistemiyle donatılmış olmasına rağmen, güvenlik kameralarının olay anını kaydetmemesi ve olayın gerçekleştiği noktadaki kameranın arızalı olması, polisin şüphelerini aile içi hesaplaşmaya yöneltti.
 
DNA TESTİ AYDINLATTI
 
Olay yerinden 200 metre uzakta mısır tarlasında, namlusu toprağa saplanmış olarak bulunan Kalaşnikof tüfek ve boş kovanlar kriminal incelemeye gönderildi. Laboratuar araştırmasında temizlenmiş olan silahın kayışında insan dokusu saptandı. Doku karşılaştırması yapmak isteyen polis, ailenin tamamı ve çalışanlardan 100’e yakın kişiden DNA örneği aldı. Ayrıca büyük amca Hasan Demir’in oğlu Abdullah Demir’in, ailenin 3 milyon dolarını harcadığı, bu yüzden de, ’Dolar’ lakaplı amcası Mehmet Demir ile aralarının bozuk olduğunu tespit etti.
 
İSTANBUL’DA YAKALANDI
 
Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı Kriminal Daire Başkanlığı’nda yapılan incelemede, olayda kullanılan silahın kayışında bulunan biyolojik kalıntının amca Hasan Demir’e ait olduğu belirlendi. Cinayet Bürosu ekipleri, olaydan kısa süre sonra İstanbul’a gittiği belirlenen Hasan Demir’i gece bekçisi olarak çalıştığı inşaatta yakaladı.
 
Tutuklanan Hasan Demir ’kasten öldürme’ suçundan ömürboyu, olay sırasında ölen Mazlum Demir’in yanında olan kuzeni Mehmet Emin Demir’i öldürmeye teşebbüs suçundan da 31 yıla kadar hapis cezası istemiyle Adana 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk kez hakim karşısına çıktı.
 
SUÇLAMAYI KABUL ETMEDİ
 
Kardeşleriyle aralarında arsa yüzünden anlaşmazlık olduğunu ve bu nedenle kardeşlerinin evlerine gitmediğini belirten Demir kendini şöyle savundu:
 
"Olayı duyduktan sonra 3 gün boyunca taziye evindeydim. Bana böyle iftiralar atıldığını duyunca İstanbul’a gittim. Olay yerinin yakınında bulunan kask ve ayakkabılar bana ait. Cinayetten bir gün önce olay yerinde bulunan zeytinliklere gidip çalışmıştım. Suçlamayı kabul etmiyorum."
 
Sanığın avukatı ise olayda kullanılan silahın orijinalinde askı kayışı bulunmadığı, müvekkilline ait bir çantadan alınarak olayda kullanılan silaha takılarak suçun müvekkiline atılmaya çalışıldığını iddia etti.
 
BABA ŞİKAYETÇİ OLMADI
 
Ölen Mazlum Demir’in babası Şuayip Demir ise, "Evim korunaklı bir yerdir. Kendisine yardım eden birisi var. Polis eksik inceleme yapmıştır. O nedenle tek başına buraya getirilen sanıktan şikayetçi değilim" diyerek duruşma salonunu terk etti.
 
Saldırıdan yara almadan kurtulan Mehmet Emin Demir ise olay sırasında şoka girdiğini belirterek, "Silahı kullanan şahsın yüzünü kapattığı puşusu açıldı. Karanlıkta tam benzetemedim ancak Hasan amcama benziyordu. Olaydan sonra Hasan Demir’in oğulları da beni tehdit ediyor, ’seni öldüreceğiz’ diyorlardı. Taziye günü benim bir şey görüp görmediğimi sordular" diye konuştu.
 
Mahkeme heyeti Hasan Demir’in tutukluluk halinin devamına karar verirken tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.
Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2014, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER