Balıkesirli Şehidin Cenazesi Yine Gecikti

Hakkari’nin Dağlıca kırsalında PKK’nın düzenlediği saldırıda şehit düşen Balıkesirli Bakım Astsubay Çavuş Deniz Gökçün’ün bugün yapılacağı duyurulan cenaze töreni, Ankara GATA’da yapılacak DNA testi ve teşhisin gecikmesi nedeniyle ileri bir zamana kaldı.

Balıkesirli Şehidin Cenazesi Yine Gecikti
Dağlıca kırsalında PKK’nın düzenlediği ve patlayıcıların kullanıldığı saldırıda şehit düşen askerlerden Balıkesirli Bakım Astsubay Çavuş Deniz Gökçün’ün bugün öğle namazından sonra Paşacamii’nde gerçekleştirileceği duyurulan cenaze töreni, Ankara GATA’da yapılacak DNA testi ve teşhisin gecikmesi nedeniyle ertelendi.
 
Bundan habersiz uzun süre şehidini bekleyen ve törenin bugün yapılamayacağını öğrenen vatandaşlar tepki göstererek, "Bugün cenazenin kaldırılacağı duyurulmuştu. Balıkesir’den, Ayvalık’tan, Edremit’ten, Savaştepe’den köylerden birçok insan ikinci bir duyuru yapılmadığı için boşu boşuna bekledi. Bir yetkili çıkıp, cenaze töreninin bugün yapılmayacağını açıklayabilirdi. Belediye SMS gönderebilirdi, Valilik ve Müftülük camilerden anons yaptırabilirdi" dedi.
 
OĞLUNUN ARKAŞIYDI
 
Vatandaşlardan Hasan Afacan, "Benim oğlum Fatih de Dağlıca’da askerlik yapıyor. Şehidimiz Deniz’in de arkadaşı. Ben oğlumun arkadaşının cenazesi için Savaştepe Karapınar’dan geldim. Ancak cenazenin bugün kalkmayacağını burada öğrendim" diye konuştu.
 
Vatandaşların büyük bölümü evlerine dönerken, bazı gençler de yürüyerek Adnan Menderes mahallesindeki şehit evine taziye ziyaretine gitti. Öte yandan; şehit yakınlarının belediyeyi ve zabıtayı aradığı ancak belediyenin anons yapmadığı öne sürüldü.
 
ŞEHİT KARDEŞİNDEN SİTEM
 
Şehit Astsubay Deniz Göçkün’ün 16 yaşındaki kardeşi Ulaş Göçkün, Facebook hesabından yaptığı açıklamada, "Cenaze bugüne yetişemedi. İnşallah hayırlısıyla bitirelim şu işi..." yazdı.
 
VALİLİK’TEN AÇIKLAMA
 
Balıkesir Valiliği Hakkari Yüksekova’da 16 silah arkadaşı ile birlikte şehit olan Bakım Astsubay Çavuş Deniz Göçkün’ün cenaze işlemleri ile ilgili bir açıklama yaptı. Açıklama şöyle:
 
"Dağlıca’da şehit olan hemşehrimiz Bakım Astsubay Çavuş Deniz Göçkün’ ün naaşı Ankara Adli Tıp Kurumu’nda bulunmaktadır. Şehidimizin ilimize gelişi ile ilgili her türlü tedbir alınmış ve hazırlık yapılmıştır. Süreci takip eden Garnizon Komutanlığı tarafından bilgi geldiğinde ilimizde yapılacak törenlerin yeri ve saati kamuoyu ile paylaşılacaktır. Bu vesileyle başta şehidimiz Bakım Astsubay Çavuş Deniz Göçkün olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine, Balıkesirli hemşehrilerimize ve aziz milletimize başsağlığı diliyoruz."
Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2015, 17:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER