Balıkesirli Kadınlar Özgecan İçin Yürüdü

Balıkesirli kadınlar, Mersin’in Tarsus ilçesinde öldürülüp yakılan üniversiteli Özgecan Aslan cinayetini protesto etti. Sloganlarla yürüyüş düzenleyen kadınlar, Alihikmetpaşa Meydanı’na genç kızın fotoğrafını ve karanfiller bıraktı.

Balıkesirli Kadınlar Özgecan İçin Yürüdü
 
Balıkesir Kadın, Yaşam ve Özgürlük Platformu üyelerindan oluşan 50 kişilik grup, bugün saat 17.00 sıralarında, Yeşilli Meydanı’nda toplandı. Üniversiteli Özgecan Aslan cinayetini protesto eden kadınlar, tepkilerini dile getirdi. Topluluk adına konuşan üniversite öğrencisi Dicle Gencero, "Özgecan daha 20 yaşındaydı, yaşayacak çok güzel günleri vardı. Evine gitmek için minibüse bindi ve iki gün sonra cesedi bulundu. Öfkeliyiz, çünkü her gün hunharca ve umarsızca öldürülüyoruz. Nefes alamıyor, rahat yürüyemiyor ve ölüm korkusuyla yaşıyoruz" dedi.
 
Özgecan’ın ailesine de seslenen Gencero, "Yalnız değilsiniz, Özgecan için adalet sağlanana dek sizinle birlikte yürüyecek olan binlerce kadın sizin yanınızda olacak. Birlikte mücadele ederek, Özgecan’ların hayatlarını kurtaracağız. Özgecan öldürülen ilk kadın değildir ama son olması için var gücümüzle mücadele edeceğiz" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2015, 18:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER