Balıkesir'de Hayat Felç Oldu

Balıkesir merkezi ile ilçelerinde sabah saatlerinde başlayan kar yağışı, rüzgarla birlikte hayatı olumsuz etkiliyor. Birçok mahalleye giden yol, kar nedeniyle ulaşıma kapanırken, elektrik kesintileri de yaşandığı öğrenildi.

Balıkesir'de Hayat Felç Oldu
Kar yağışı ve rüzgar, kentte hayatı olumsuz etkilemeyi sürdürüyor. Kırsalda kalan çok sayıda mahallenin yolu olumsuz hava koşulları nedeniyle ulaşıma kapandı. Ayrıca kentte elektrik kesintileri de yaşandığı belirtildi. İvrindi’de 35, Susurluk’ta 26, Kepsut’ta 14, Dursunbey’de 8, Savaştepe’de 7, Karesi’de 6, Balya’da 4, Bigadiç’te ise 3 mahalleye elektrik verilemediği öğrenildi. Kapalı mahalle yolu sayısının ise 83 olduğu, ilerleyen saatle rakamın artabileceği bildirildi. Ana arterler ile şehirlerarası karayollarında şuan için herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığı kaydedildi. 
 
KAR MESAİSİ
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarısı üzerine başta Büyükşehir olmak üzere ilçe belediyeleri günler öncesinden hazırlık yaptı. Kent genelindeki olumsuz hava koşullarının kendini göstermesiyle ekipler teyakkuza geçti. Kent genelinde belediye ve karayolu ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışması başlattı. Yetkililer, kar yağışının yoğun olduğu bölgelerde toplu taşıma vasıtalarını kullanmaları, zorunlu olmadıkça özel araçlarıyla trafiğe çıkmamaları konusunda vatandaşları uyardı.
Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2015, 19:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER