Balıkçılar Protesto İçin Kaldırımda Satış Yaptı

Zonguldak’ta, Merkez Balıkçılar Çarşısı esnafı, seyyar balıkçıların sokaklarda satış yapmasını engellemeyen belediyeyi protesto için kaldırımda kasalarla balık sattı.

Balıkçılar Protesto İçin Kaldırımda Satış Yaptı
9 balıkçı, Balıkçılar Çarşısı’ndaki tezgahlarını kapatıp çarşı önündeki kaldırıma çıktı. Halk, tanesi 5 lira olan palamutun yanında, kilosu 5 liraya satılan mezgit ve 10 liraya satılan çinekopa yoğun ilgi gösterdi. Özellike, her biri 750-800 gram olan palamutlardan almak isteyenler sıraya girdi. Vatandaşlar, poşet poşet aldıkları balıklarla evlerinin yolunu tuttu.
 
Balıkçı 59 yaşındaki Bayram Yılmaz, belediyeyi uyarmalarına rağmen seyyar balıkçıların sokaklarda satış yapmaya devam ettiğini, bunu protesto için de kaldırımda satış yaptıklarını söyledi. Kendilerinin elektrik, su, sigorta, kira, vergi gibi giderleri olduğunu hatırlatan Yılmaz, şöyle dedi:
 
"Eline 5 kasa geçiren seyyar satıcılar, maliyenin altında, valiliğin önünde, pazar yerinde, satış yapıyor. Belediyeyi yıllardır bu konuda uyarıyoruz. Ama sonuç alamadık. Belediye seyyar satıcı sorununu çözmediği sürece biz de artık burada satış yapacağız. Bu bir günlük bir protesto olmayacak. Böyle devam edecek. Çalışanlarımızın da sigortasını durdurduk. Satışlarımız da gayet iyi. Elektrik, su, vergi yok."
 
Belediyeyi, zabıtayı göreve davet ettiklerini belirten Yılmaz, "Korkuyorsanız oturmayın orada. Biz böyle bir şey yapmaktan hoşnut değiliz. Hiçbir şey uygun değil, yasal değil. İl Sağlık Müdürlüğü, İl Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü ekipleri nerede? Sabahın ilk ışıklarından bu yana burada satış yapıyoruz. Kimse gelmedi. Bu böyle devam edecek" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2014, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER