Balıkçı Teknesi Alabora Oldu

Bartın’da, oltayla balık avlamak için denize açılan 3 amatör balıkçının teknesi, çıkan dalgalara kapılarak sürüklendikten sonra kayalıklara çarparak alabora oldu. Teknenin sahibi 60 yaşıdaki Mustafa Kuloğlu öldü. 52 yaşındaki Kadir Güner ve 42 yaşındaki Selçuk Özkök, Kuloğlu’nun cesedine de alıp yakındaki koya yüzerek kurtuldu. Dev dalgalar nedeniyle koyda mahsur kalan balıkçıları kurtarma çalışmaları sürüyor.

Balıkçı Teknesi Alabora Oldu
Mustafa Kuloğlu, arkadaşları Kadir Güner ve Selçuk Özkök’ü de alarak 7 metre uzunluğundaki ’Kuloğlu’ adlı teknesiyle öğle saatlerinde Bartın Limanı’ndan açıldı. Güzelcehisar Sahili yakınında olta ile zargan avlayan amatör balıkçıların teknesi, dalgaya kapılarak sürüklendi. Tekne, kayalıklara çarparak alabora oldu. Teknenin sahibi Mustafa Kuloğlu, dalgaların arasında hayatını kaybetti. Kadir Güner ve Selçuk Özkök, Kuloğlu’nun da cesedini alıp birlikte yakındaki koya kadar yüzerek kurtuldu.
 
Teknenin battığını gören çevredeki büyük balıkçı teknelerinde bulunanlar Amasra Sahil Güvenlik Komutanlığı’na haber verdi. Gelen Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, dalgalar nedeniyle koya ulaşamadı. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri ise karadan koya ulaşmaya çalıştı. Ancak havanın kararması, arazinin sarp kayalık olması ve dev dalgalar nedeniyle başarılı olamadılar. İki balıkçı, arkadaşlarının cesedi ile sahilde mahsur kaldı. Amatör balıkçıları kurtarma çalışması sürüyor.
Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2015, 18:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER