Balık Tutmak İçin Köprülere Akın Ettiler

Kurban Bayramı’nın son gününde oltalarına alan vatandaşlar balık tutmak için başta Galata ve Unkapanı Köprüsü ile boğaz sahillerine koştu. Sabahın erken saatlerinde gelenler çok sayıda istavrit ve çinekop tuttu. 

Balık Tutmak İçin Köprülere Akın Ettiler
İsmini vermek istemeyen bir balıkçı, akşamları balık çıktığını ve yaklaşık 20 çinekop tuttuklarını söyleyerek, "İstavrit, izmarit ve çinekop çıkıyor. Burada vardiyalı olarak bir arkadaşımla birlikte duruyoruz. Gündüz çok seyrek İstavrit çıkıyor. Şuanda dişli balık çok olduğu için balık kaçıyor. Balık canını kurtarma derdine düşmüş. Yem yapmak için tek tük yemlik istavrit çıkartmaya çalışıyoruz. Sabah sadece 1 balık tuttum. Kasada bulunan diğer İstavrit balıklarını da çapari dün gündüz ile yakaladım yem olarak kullanıyoruz" dedi.
 
Erdal Dal gece 02.00 saatlerinde geldiğini belirterek, "Gece yem ile sabah ise çapari ile balık tuttuk. Çinakop, sarı kanat ve tek tek lüfer çıkıyor. Kısmetimize bugün bunlar çıktı. Bugün balık yoğunluğundan ziyade insan yoğunluğu var. Olta balıkçılığı yapan çok sayıda kişi bayram tatilini değerlendirerek buraya gelerek vakit geçiriyorlar. 2 kişi yaklaşık 3 kilo balık tuttuk, aralarında bir tane de lüfer var diğerleri Çinakop ve Sarıkanat çıktı" diye konuştu. Ercan Bulmuş isimli bir balıkçı ise, İstavrit ve Çinakop balıklarının yoğunlukta olduğunu belirterek, "Sabah 06.00’dan beri balıktayım. Sabah saatlerinde biraz daha yoğun oluyor. Sabahtan beri 2 balık tutabildim" dedi. Her iki köprüde balıkçıların yoğunluğu göze çarptı.
Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2014, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER