Balık Ölümleri Şaşırttı

Düzce’de, kent merkezinden geçerek Melen Çayı’na akan Asar Deresi’nde uzun yıllardır balık görülmezken, telef olan balıkların kıyıya vurması şaşkınlık yarattı. Balıkların suların yükselmesiyle dere yatağının yüksek kesimlerinde kent merkezine kadar geldikleri düşünüldü.

Balık Ölümleri Şaşırttı
 
Uzun yıllardır balık popülasyonuna rastlanılmayan, geçtiğimiz yıllarda ıslah çalışması kapsamında zemini ve çevresi taşla kaplanan Asar Deresi’nde balık ölümleri görüldü. Melen Çayı’na akan Asar Deresi’nde kıyıya vuran dere balıklarını çevredeki esnaf toplayarak çöpe attılar. Balıkların suların yükselmesiyle dere yatağının yüksek kesimlerinden kent merkezine kadar geldiği düşünülürken, balık ölümlerinin tespit edilmesi için yetkililere haber verildi.
 
Balıkları toplayarak çöpe atan 38 yaşındaki Mustafa Tokuş, "İlk kez böyle bir durumla karşılaşıyorum. Asar Deresi’nde bu büyüklükte balık daha yukarılarda yaşar, ancak şehrin bu tarafında hiç görmedik. Hele ki ölen balıklara hiç rastlamadık. Zehirlendiklerini ya da dereye atılan başka bir madde yüzünden öldüklerini düşünüyoruz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2015, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER