banner51

Balbay'dan Madencilere Destek

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Muğla’nın Yatağan İlçesi’ndeki termik santralın önünde kurulan direniş çadırında nöbet tutan enerji ve maden işçilerini ziyaret etti.

Balbay'dan Madencilere Destek
CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık ve CHP İlçe Başkanı Kamil Genek’in eşlik ettiği Balbay, bir süre işçilerle sohbet edip çay içti, direniş çadırındaki deftere görüş ve düşünceleriniz yazdı. Madenci bareti takıp işçilerle hatıra fotoğrafı da çektiren Balbay, "Bu devranın değişme zamanı gelmiştir. Ana hedefiniz özelleştirmeyi durdurmak, asıl hedefimiz de ülkemizin geleceğini kurtarmak olmalıdır. Bu haklı davanızı da sonuna kadar destekliyorum" diye konuştu.
 
Maden iş Sendikası Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Çamur, Balbay’a desteklerinden dolayı teşekkür ederek, "Biz biliyoruz ki KİT’ler vatandır, Biz de vatanımızı sattırmayacağız. Kurumlarımız kar eden, devleti zarara uğratmayan kurumlardır. Enerji ve maden işçileri olarak bu özeleştirmelerin sonuna kadar karşısında durmaya kararlılıkta devam edeceğiz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2014, 18:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER