Bakanlık O İddiaları Yalanladı

Adalet Bakanlığı, cezaevlerinde yapılan aramalar ile ilgili çıkan haberlere ilişkin, “Ceza ve infaz kurumlarında da bulunan kadın koğuşlarında ki sayım ve aramalar, kadın infaz koruma memurları tarafından yapılmaktadır” açıklamasını yaptı.

Bakanlık O İddiaları Yalanladı

 

Bakanlıktan yapılan açıklamada, bazı gazetelerde “cezaevinde taciz var”, “Koğuşta çıplak arama rezaleti”, “Gardiyanlar donumuza kadar arıyor”, “Kadınlara erkek gardiyan araması”, “Gardiyanlardan kadın tutuklulara cinsel taciz” başlıklarıyla haberler yayımlandığı belirtilerek şöyle denildi:
 
“Kapalı ceza ve infaz kurumlarında da bulunan kadın koğuşlarında ki sayım ve aramalar, kadın infaz koruma memurları tarafından yapılmaktadır. Alanya L Tipi Ceza ve İnfaz Kurumunda da sayımlar ve aramalar kadın infaz koruma memurları tarafından yapılmaktadır. Bahsedilen olay arama değil, sayımdır. Bu sayım ise başmemur nezaretinde, kadın infaz koruma memurları tarafından yapılmıştır. Sayım sırasında, odaya erkek infaz koruma memurlarının girdiği, eşyaları aradığı ve tacizde bulunduğuna ilişkin iddialar tümüyle gerçek dışıdır. Ortak kullanım alanındaki kamera kayıtları da, erkek infaz koruma memurlarının odaya girmediğini doğrulamaktadır.”
Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2013, 16:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER